Herkes Galatasaray’a veda davet edildi! Okan Buruk transferde engel oldu

Galatasaray’ın sezon başında Okan Buruk’un kiralanması ve 6 milyon euro bonservis bedeliyle transfer olan Yusuf Demir için devre arası kiralık olarak ayrılacağı iddiası verilmişti. 19 yaşındaki oyuncu hem sakatlıklar hem de yabancı sınırı sınırı bir türlü düzenli olarak forma şansı bulamamıştı. Basında yer alan anlaşmazlık iddialarına ise nokta koydu. Teknik direktör Okan Buruk’un ayrılmasını istemediği ve “Biz sezon içinde yardıma dokunacak. Hem kupa hem de ligdeki şampiyona şampiyonasında onun performansından faydalanacağız” söylendi. Ayrıca görevli menajeri de konu hakkında açıklama yaparak ayrılık iddialarını yalanladı.

OKAN BURUK YUSUF DEMİR İÇİN NOKTAYI KOYDU

Son dönemde kiralık olarak transfer olacağı konuşulan 19 yaşındaki futbolcu için, kullanıcının bağlı olduğu menajerlik şirketinden yapılandırılacağı bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı aktarıldı.

Yusuf Demir için yapılan açıklama şu şekilde;

“Yusuf için kiralık transfer haberleri kesinlikle doğru değil. Çok fazla saçmalık yazıldı. Galatasaray, iki aylık bir proje değil. Futbol bilen herkes, Belçikalı Dries Mertens ve İspanyol Juan Mata gibi oyuncuları geçmenin kolay olmadığını bilir. Her halükarda, Yusuf Demir iyi bir ruh hali içinde ve kendini davetsiz.”

Galatasaray’da bu sezon 6. sezonda sahaya çıkan Yusuf Demir, skor katkısı sağlayamadı.

Transferinin ardından yabancı statüsü nedeniyle tartışma çalıştıran genç futbolcunun, Galatasaray ile sözleşmesi 2026’ya kadar devam ediyor.


.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *