Her şey yemek yerken yaşıyor. Yemek sırasında görülen kanser belirtileri

Mynet’te yer alan haberlere göre; Sigara, alkol, implant ve sağlıksız beslenme özofagus kanseri riskinizi artırabiliyor. Uzmanlar kanseri bun yemek yerken çeşitli sergilendiği ifade edildi. Özofagus kanseri halk arasında bilinen yemek borusu diğer kanser türleri kadar tehlike içerir. Her yıl milyonlarca insanın ölümüne sebep olan yemek masası cinayetinin nedeni tam olarak bilinmese de bu kansere yakalanma riskini artırma birçok etken bulunuyor.

YEMEK BORUSU KANSERİ BELİRTİLERİ

AÇIKLANAMAYAN KİLO KAYBI

İştah kaybıyla birleştiğinde, açıklanamayan kilo kaybı yemek borusu kanseri karakteristik olabilir. Hastaların kabaca yarısı, yutma güçlüğü nedeniyle daha az yemek yemekten kaynaklanabilecek bu semptomu yaşar. Kilo kaybı, daha düşük kalori alımının bir sonucu olarak ortaya çıkar.

BOĞAZINIZDA VEYA GÖĞÜS KEMİĞİNİZİN ARKASINDA AĞRI

Zorluk yaşamanın yanı sıra yutkunma sırasında ağrı da olabilir. Bu ağrı, göğüs kemiğinizin arkasında da tıslayan bir yanma hissi olarak ortaya çıkıyor. Ağrı sırtınızda, göğüs kemiklerinizin arkasında veya kürek kemiklerinizin arasında da tıslanabilir.

YUTMA GÜÇLÜĞÜ

Disfaji olarak da bilinen, yemek yerken veya içerken ortaya çıkar. İki türü vardır: ağzı veya boğazı görüntüsü orofaringeal disfaji; ve yemek borusunu izleme özofagus disfajisi. Disfaji, yemek yerken veya içerken öksürüğe veya boğulmaya neden olabilir ve ayrıca boğazınıza veya göğsünüze yiyecek takılmış gibi tıslayabilirsiniz. Sürekli salya akması da bir işaret olabilir. Yiyecekleri Düzgün çiğneyememek ve yemek yerken veya içerken hırıltılı, ağ bir ses çıkması her ikisi de işarettir.

KALICI HAZIMSIZLIK VE MİDE EKŞİMESİ

Uzmanlara göre üç hafta veya daha uzun süre mide ekşimesi yaşarsanız doktora başvurmanız gerekiyor. Hazımsızlık hissi de bir işaret olabilir. Bu, üst karın bölgenizde ağrı veya rahatsızlık (dispepsi) veya göğüs kemiğinin arkasında yanan bir ağrıdır. Bu karışımın ardından bazen burun yoluyla asit reflü olarak aldığınız besinler geri gelebilir. Ağızda ve burun yollarında hoş olmayan, ekşi bir tada neden olur. Her iki belirti birlikte veya kendi başına, genellikle yemek yedikten veya içtikten hemen sonra ortaya çıkar.


.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *