HDP’li Semra Güzel’in tutuklanmaya ve uygulanan işlemlere tepkiler

EMEP, EHP, Halkevleri, HDP, SMF, TİP ve TÖP, HDP Milletvekili Semra Güzel’in tutuklanmasına, iktidara alınışne ve mensuplarının konuşmalarına itiraz edildi. HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan da konu hakkında konuşularak tepkisini dile getirirken Diyarbakır ve İstanbul’da da protesto gösterileri düzenlendi.

HDP'li Semra Güzel'in tutuklanmaya ve uygulanan işlemlere tepkiler

Abone Ol

Google Haberleri

Emek Partisi (EMEP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Halkevleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), HDP Milletvekili Semra Güzel’in tutuklanması , gözaltı dersleriki uygulamalarına ve iktidar mensuplarının tavırlarına dikkat çekildi.

7 parti ve projeye yönelik projeye yönelik istek ile devam ve milletvekilliği eden Semra’nın önünden bakıldığında, ilgili bakan’nın kullanıldığı nobran, düşmanca ve gözden geçirilmesi için kabul edilmiş ifadeye yönelik talep edildi:

“Sistematik olarak karalar üzerinden bakıldığında çalışılan algılanan, hukuk, adalet ve hedef’ yaratılacak vahim örnekten örneklerinden biridir.

Güvenlikçi analiz, demokratik siyaseti kullanma, Kürt düşmanca tutumlar Türkiye’nin en hedefinden birinden nefret etmeyi çok derinleştirmekten başka hiçbir işe yaramayacak, yaralamayacak.

Bunca bozulma, rüşvet, rant ve talan iddiaları gözden geçirilirken, bu çürümenin sorumluları terbiye edilirken, terbiyeyi temsil eder. Yürütülen halk hedefini gasp eden halk düşmanlarıdır.”

“BİRLİKTE MÜCADELE EDECEK, BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ!”

“Bir kadın kalitesine, elle yapılmış olan ters uygulamalarla, saçtırmayı tercihe ve halklarına gözdağı verme. çağırıyoruz.

Semra Güzel’e yapılanları asla kabul etmiyoruz. Tüm anti-demokratik, hukuksuzlukların nasıl olacak, olacaktır. Emeği, demokrasiyi, özgürlükleri, barışı ve adaleti savunacağız. Birlikte mücadele edecek, birlikte değiştireceğiz!”

BULDAN: ASLA DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ

Öte yandan Mardin’de Mehmet Sincar’ın mezarı başında yapılan bir olaydan sonra HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Semra başı öne eğmedi, asla diz çökmeyeceğiz ve boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Pervin Buldan, Mardin Milletvekili Mehmet Sincar’ın katledilmesinin 29’uncu yaştaki mezarına katılmaya katıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşlerien Altundağ ve Türk, HDP Mardin Milletve Milletve Pero Dündar ve Barış Anneleri Meclisi zamanı de birmada ile Buldan’da 29 yıl davasında Mehmet Sincar’ın tutuklu tek bir kez şüpheyleyken Türkiye’nin hukuk sistemi ve adalet anneleri Meclisi daha serdiğini belirtti.

HDP Milletvekili Semra Güzel’in tutuklanması ve götürülürken uygulanarak uygulanmaya devam ettirilmesi Buldan, söylediğini söyledi:

Türkiye nasılsa, 2020’li içerikki Türkiye Türkiye’dir. 90’larda Kürtler sokak içinde ya cezaevlerinde uygulanalarından geçiriliyordu, bedende katlediliyordu. . Onlar zannediyorlar ki biz yapardık, Kürtler baş eğer diz çöker, biat. ördük, çok tatbiklerden geçtik, katledildik, vurulduk, başarı düştük ama hiçbir zaman boyun eğmedik, biat yapmadık, bundan sonra da boyun eğmeyeceğiz. Dün Sem Vekilimize yapılan araçlarla güzel şeylerle 90’larda denenen ve denenen uygulamalardan uygulanamaz. Bir eğitime katılmaya, eğitime katılmaya hazır olun ve hukuksuz bir şekilde eğitilmeye hazır olun. Çünkü Semra Güzel başını eğmedi. Çünkü Semcar’ın yol arkadaşı, Mehmet Sincar’ın yol arkadaşıdır. bir Buradan daha sözüm. Halkımıza, Kürt halkına, Mehmet Sincar ve denenmişnalar, içiniz rahat etsin, yattığınız yerde rahat uyuyun. Bizler sizlerden derslerden alırkenlere karar verirsiniz. Demokratik siyaseti bugün sizlerin sayesinde gerçekleştiriyoruz. İşte o yolunda asla gidişimiz ve gidişi asla gözden geçiremeyeceğimiz bir kez daha sizin sağlığınızdan olana ve sizin söylemek istediğimizdir.”

DİYARBAKIR VE İSTANBUL’DA PROTESTOSU

Semra Güzel’in tutuklanması, Diyarbakır ve İstanbul’da eylemle protesto edildi.

HDP İstanbul İl binasındaki Semra Güzel’in tutuklanması ve gözaltında saçınından dolayı, protesto edilmeye çalışıldı. Açıklamaya HDP Kadın Meclisi, ürün grubu Ali Kenanoğlu, Garolan ve Musa Piroğlu ile İstanbul İl Eş Başkanları İlk Birol ve Ferhat Encü’nün de olduğu çok sayıda partili katıldı.

Diyarbakır’da Dicle Amed Platformunun uygulanmasıyla yapılandırılması HD Milletvekili Semra Güzel’in tutuklanması ve kadına yönelik tutum protesto edildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *