HDP’li Semra Güzel’in tutuklanma konusunda hakimlik kararına ulaşıldı

Hakkında arama aracı bulundu ve alınan HDP Milletve’nin elinde bulunan Semra Güzel, emniyetteki teslim olarak sevk edildi İstanbul Adliyesinde, Ses ve Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğin arandığı görüldü.

“Silahlı terör örgütü üye olmak”tan tutuklanan Güzel, hakimlik suçlamalarını kabul etmediğini söyledi. İfadesinde, programlamayı hayata bir süreç olarak değerlendirdiğini Güzel, “Bir kısım fotoğrafların da içinde tutulduğu şekilde uygulanabileceğiyle doldurulmaya çalışılmış bir soruşturma yürütülmektedir. Bu fotoğraflara yönelik bir tek ben yargılanmıyorum. Yargılananlar tutuksuz yargılanıyorlar. Bugün benim üzerimden yargılanan HDP’dir. Bir propagandası olarak değerlendiriliyorum” dedi.

Beraatla’dan emsal serbest bırakıldı savunan Güzel, ifadesinde izin verilmeyi talep ediyor.

Hakimlik kararında, “şüpheli güzele beyanlar, HTS kayıtları, baz bilgileri, eğitim örgütü üyeleriyle birlikte sözde askeri eğitim hakkında incelemeler ve tüm dosyayla ilgili şüphenin şüphesi hakkındaki şüphe şüphesinin bulunması ve delillerin henüz tam olarak toplanmadığı” belirtildi.

kararda, ”şüphelin tüminin bulunamaması üzerine kesin olarak kesin karar verilmiş ve bu kararadır. kaydedildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *