Hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükseldi

İstanbul Karaköy’deki Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi’nde çıkan yangında Fehim Atsup ve Cozofin Ekmekçioğlu hayataını kaybetti. Hastaneye kaldırılan yaralı Meryem Diril ve Eterine Karavli’nin tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Konuyla ilgili araştırma başlatıldı.

Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi'nde ölüm: Hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi
Fotoğraf: AA

Abone Ol

Google Haberleri

Karaköy’deki Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi’nin lojman bölgesinde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, arama çalışmaları sonucunda 1 kişinin daha cansız yüzüne ulaşıldı. Yangında ölü sayısı 2’ye yükseldi.

AA’nın aktardığı bilgilere göre, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli gazetecilere göreceği, Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi’nin lojmanında belirlenemeyen bir nedenle yangının meydana geldiğini belirterek, “İtfaiyemiz yangın söndürme işlemini hızlı bir şekilde başlattı. dedi.

Demirelli, aralarında şunları kaydetti:

“Yangının hükmün akabinde 2 sahibimizin kendi hizmetleriyle, 2 sahibimiz da itfaiye ekiplerinin çıkarılarak, cennete sevk edildi. Dumandan etkilenenler ama yaşama gayet iyi. Soğuğun sona ermesinden sonra garanti altına alınacak.Ermenistan Katolik Cemaatimize ve mahalle sakinlerine geçmiş olsun diyorum.İnşallah herhangi bir can kaybı ile karşılaşmayız.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İtfaiye ekipleri, söndürme ve soğutma odasını takiben yangında yola çıkmak için gelen lojmanda arama çalışması yaptı.

Ekiplerin çalışmaları sırasında 1 kişinin cansız katına ulaşıldı. Olay inceleme yeri ekiplerini de bölgeye yerleştirmek lojmanda bir süre çalışma yaptı.

Ekipler devam eden arama çalışmaları sırasında 1 kişi daha cansız sınırlara ulaştı. Yangın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükseldi.

İHA’nın haberine göre, ölümünde hayatını kaybeden 2 kişinin Fehim Atsup ve Cozofin Ekmekçioğlu olduğu, görevliler kaldırılan yaralı Meryem Diril ve Eterine Karavli’nin tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

İstanbul Valiliğinin yapılandırılacağı da ise Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi’nin lojman bölgesinde yangın ihbarı alınmasının ardından bölgeye ivedilikle, sağlık ve itfaiye ekiplerinin sevk edildiği duyurulmuştu.

Açıklamada, yangının kontrol altına alınarak vurgulanarak, “Çıkan yangında 4 kişi tahliye edilmiş, dumandan etkilendi 2 kişiyi korumak amacıyla ormanları sevk etmiştir. Görevli ekiplerin yangın mahallindeki devam çalışmalarını sürdürmektedir. yer ertelendi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *