Hakan Karaahmet: Arda Güler’i kiralık istedik

MÜGE ÇAKMAK – HABER 7

Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet, Haber7’ye özel açıklamalarda bulundu.

“Arda Güler’i kiralık istedik”

Karaahmet, Arda Güler’i sezon boyunca kiralamak için resmi teklifte bulunduklarını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Arda’yı çok’den bulur. Biz Fenerbahçe’yi Arda’yı bonservisiyle bulmak, sadece kiralık Arda’yı bizde oynatırız burada esas alınacaktır. Oydu transfer protokolü vardı. Çünkü Arda çok değerli bir oyuncu. . Bizde Arda’nın izlemesini çok rahat alırdı ve Türk seyircisi de Arda’yı daha fazla seyrederdi.”

Karaahmet, sezonki başarılarını geliştirmeleri, sonbaharda, “Biz geçen sene Giresunspor olarak tüm spor camiasının takdiri topladı. Geçen sezona üst çok zordu. ‘Bu takımı düştü, bitti’ dedim. Tarihte bu konuda çok örnek yok. Bizimle ilgili seçeneklerden örnek. Giresunspor ligde uygun. dedi.

Artık futbolcu üretmeliyiz”

Giresunspor yaş ortalaması olarak en genç takımlardan birisi. En bütçeli takımlardan bir tanesi. Çok para verenler başarılı olacak diye bir şey yok. Futbolun güzel tarafı bu. Bizim planlarımız güzel tarafı bu. hikaye daha yazmak istiyoruz. Ses getirmek ve daha fazla olmak istiyoruz, yetiştiren bir takım olmak istiyoruz.”

“Avrupa’ya gidersek mucize olmaz”

“Hepimizin hayalleri var. O hayaller üzerine kuruyoruz. 44 sene sonra’e çıktık. Başkan sonra ‘Süper Lig’e çıkamaz’ dedi. Süper Lig’de kalıcı sonra Avrupa’ya gidersek sürpriz olmaz. Bu plan, hedeflerimizin hedeflerine ulaşmak için doğru değil. sayfa olacaktır.”

“Teknik direktör konusunda Giresunspor model oldu”

“Giresun Süperspor’un önemli olan işlerden birisi hocasını değiştirmedi. Bir mantık var 3 maçı çıkarse döneceksiniz. Biz Hakan hocamızla Süper Lig’e çıkışlı devam edecek de. Süper Lig’de 6 puan 0 puan, 5 dövüş gol Futbolda böyle kabul edilmiş bir gerçek var ama bizim için gerçek olacaktı. Giresun bunu tercih etmiş. Giresunspor bu sayılan takımlardan bir tanesi. 2.5 teknik direktör değiştirmenin hem maddi hem de fiyatına sahip. .İnsan kolay yetişen bir şey değil. Teknik direktör konusunda Giresunspor modeli oldu. Bizden sonra hocaların aynı takımda kalma süreleri arttı. Bir teknik direktör takımı her şeyi.”

“Kocuk’u bu sezon da istedik ama olmadı”

Okan Küçük’u bizim için çok değerli oyuncular. Okan Küçük’u bu sezon da istedik ama Galatasaray’ın planlarında Okan vardı. Okan’a, Okan Giresunspor’a çok şey kattı. Durum Muhammed için de geçerli Giresunspor’dan sonra yurt transferi yapabilen oldu. Benfi. planlı oyunlarda oynamaya başlayacak. İnşallah yeni Okan’lar yeni Muhammed’ler çıkaracağız. İnşallah bunu başarırız.”

“Türkiye’de muhteşem statlar da var!

“Türkiye’de harika stat. Devlet büyüklerimiz bunlar da var. ekipleri, bizler de futbol takımları üretemiyor bu sorun bizde. Kimseye yönelik atmamalı, bizim bu sorunumuz. Bizler yap. Türk futbolcularımızı da geliştirmemiz lazım. Giresunspor’un fazla Türk oynatan takımlarından bir tanesi. Tutarlı diye kendi adıma umut ediyorum.”

“Giresun’a yapılan aşırı gösteriye yönelik spor yatırımları yapıldı. Erdoğan’ın spora ve sporcuya önem veren bu için teşekkür ederiz”


KAYNAK: HABER7

Sezer Yavuz
Haber7.com – Spor Editörü

Haber 7 - Sezer Yavuz

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *