Gürkan Hacır ve Barış Yarkadaş TV100’den ayrıldı

Televizyon yorumcusu Barış Yarkadaş ve Gürkan Hacır TV100’den alınacağını duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Yarkadaş, “Yaklaşık 4 yıllık programlarına katıldığım @tv100
‘den kendi isteklerimle ayrıldım. dolayısıyla tv 100’deki yazılarıma da son verdim. Kanal yönetimine de bugüne dek verdikleri destek ve gösterdikleri güven için teşekkür ederim. @gurkanhacir” dedi.

Hacır ise “Tam 3 yıldır ekranlarında yorumcu ve moderatör olarak görev açıklamaları @tv100
televizyonundan kendi kullanımımla ayrıldım. Kanal yönetimine gösterdikler güven ve destek için teşekkür ederim. @barisyarkadas” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gazetecisi Uğur Dündar’a konuk olduğu tv100 ekranlarında, Kılıçdaroğlu’nun paramiliter bir kuruluş olarak suçladığı SADAT’ın reklamını yasaklamıştı.

Tepki çeken reklamın ardından sosyal medya hesabından açıklayan bir yapan program sunucusu Uğur Dündar, ilgili bölgeye bir erişim SADAT reklamının hedeflendiği, yayında 8 saniye yer alan ve televizyon yönetimiyle kaldırıldığı olmuştu. Konuya açıklama yapan tv100, yaşanan olayın sorumlusu olduğunu iddia ettiği reklam genel müdürü ve yayın sorumlusunu görevden çıkarmıştı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da konuk olduğu programda, SADAT reklamı dağıtımına “O az kalarak aklınızı alırım sizin, paramiliter artıkları, siz kimi tehdit edici” ifadeleriyle tepki göstermişti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *