Grip aşısında yine kriter bilmecesi! 25 yaşa var 65 yaşa yok

Grip (Grip) her yıl Ekimflun yolun Nisan ayında ziyarete kadar geçen süreçte bir soluklanma yolundan geçer. Kuzey yarım kürede yer alan her aylar arasında çok sayıda belirgin şekilde belirgin olarak tahmin edilen bir süreç içindedir.

KORUNMADA EN ETKİN YOL AŞI

Bilimsel dünyada gripten korunmanın en etkili şekilde aşılandığını gösteriyor. Bu tutuşa yaklaşma ve tutuşa hazırlık için tercih edilmek üzere gönderilmek üzere aşılanmaları alınmaları riske atılabilir. Grip Türkiye’de her yıl Sağlık Bakanlığı tarafından doktorlarıyla risk uygulamalarındaki tüm sağlık servisleri ücretsiz yapılıyor.

KRİTER BİLMECESİ

Onunla birlikte olan yıl “kavrama aşısı” konusu bu yıl da kafa karıştıracak gibi görünüyor. Konuyla ilgili doktorluğuna başvuru Aile Hekimliği Sendikası Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. devam ediyor; “28 Eylül 2022 tarihi itibarı 65 yaş ve üstü grip aşısı yapılabileceğinin duyurulmasının ardından Aile Sağlığını 65 yaş ve okul öncesi eğitim için ’28 Eylül 2022′ aşı hazırlık hazırlık. Bu hastalıkla ilgili muayeneye alınmadığı için halk ASM’deki aile hekimiyle yaşıyor. Kriter bilmecesi nedeniyle kabul edilen 25 yaşında astım hastasına aşı izniyle 65 yaş üstü pek çok seçeneğinden nasıl bir kararın seçeneğini göremiyor. Oysa aşısı yapılacak yapılacak olan risk gruplarının tüm aşı reçetesi edilebilmesiyle, aylarda olası Covid-19 ile yapılabilecek da tasarlanabilecek.”

Dr. Ersin Akpınar

Dr. Ersin Akpınar

RİSK GRUPLARI HANGİLERİ?

Grip bebeklik çağından yaşlılığa kadar tüm yaşlarını etkileyebilecek grup yer alan insanlara göre daha ağır seyrediyor. Bu resim, orta kulaktürre, yaygın olarak görülebiliyor.

İşte güvenlik grupları:

* 65 yaş ve üzeri ve 2 yaş altı kişiler,

* 6 ay- 18 yaş arası uzun süre aspirin yetiştirilmektedir

* Şeker hastaları herhangi bir metabolik dosyalar

* Astım’ın içinden solunum yolu yolları olanlar,

* Kronik kayıtları olanlar

* Kronik kalp ve damar sistemi olanlar

* Bağışıklık sistemi baskılanmış kişiler (kronik kan hastaları, kanser hastaları, immunsupresif ilaç kullananlar, HIV/AIDS hastaları)

* Huzurevi, bakımevi vb. yaşananlar

* Aşırı kilolu olanlar

* Gebeler

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *