Görülmemiş olay! Cezalı oyuncu oynattılar ceza almadılar

Süper Amatör Lig’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 25 Aralık 2022 tarihinde oynanan Torosgücü Spor – Torbalıspor maçında Torbalıspor oyuncusu Ramazan Yardımcı, rakibine yumruk attı. Kırmızı kart cezası alan ve 6 Ocak 2023 tarihinde toplanan İzmir İl Disiplin Kurulu kararıyla 2 maç ceza alan Ramazan Yardımcı’yı Torbalıspor teknik heyeti, cezalı olduğu halde 8 Ocak 2023 tarihinde Yapıcıoğlu Başdaşspor maçında oynattı ve maçı Torbalıspor 6-0 kazandı.

ÜCRETİ YATIRDILAR, DİLEKÇEYİ VERMEDİLER

Maçtan sonra itiraz edeceklerini sözlü olarak beyan eden Yapıcıoğlu Başdaş Spor yönetimi, itiraz için ödenmesi gereken 250 TL’yi ödedi, ancak iddialara göre itiraz dilekçesini sunmadı.

Bunun üzerine harekete geçen Buca Belediye Spor Yönetimi, itiraz ücretini yatırıp dilekçeyi sundu. Buca Belediye Spor Kulübü’nün itirazını değerlendiren kurul, itirazın ceza günü cezası, yasal itirazın 5 gün içinde yapılması gerektiğini belirterek itirazı reddetme.

DURUM LİGİ DOĞRUDAN ETKİLİYOR

Yaşayan olay ligin tümünü gözlemlediklerini Buca Belediye Spor yetkilileri, “Bu olay kulübümüzün ligdeki sıralamasını doğrudan ve tüm ligin kaderini etkiler. Nitekim Torbalıspor ile kulübümüz Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Play Offl’ara kalma adına yarışmakte iki takım arasında yalnızca 2 puanlık bir fark bulunuyor, aynı zamanda küme düşme hattında olan Yapıcıoğlu Başdaş Spor ile Eşrefpaşa Spor arasında da 6 puanlık bir fark bulunuyor. Görüldüğü üzere Torbalıspor’un kurallarına aykırı olarak cezalı oyuncusunu oynattığı müsabakadan almış olduğu 3 puanın silinmesi tüm lige doğrudan etki edecek niteliktedir. Her ne kadar kulübümüz bu müsabakanın tarafı olmasa da; Puan sıralaması gereği müsabakadan doğrudan etkileyen kulüpler konumundadır. Aynı zamanda gelinen aşamada kulübümüzün ciddi bir şekilde mağduriyeti söz konusudur denildi. Ankara’da bulunan Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanlığına da itiraz dilekçesi sunan Buca Belediye Spor, tüm spor kulüplerine çağrıda bulunarak yaşayan bu olaya sessiz kalmamalarını istedi.


SeyfullahKAYGUSUZ
Haber7.com – Editör

Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *