Görenleri şaşırttı! Sürücülerin en büyük sorunlarından birini çözebilir

Karşıdan gelen uzak yolları olumsuz etkilere yöneliktir. Bu durum, dikkat dağınıklığına neden oluyor ve aynı zamanda yola çıkma tehlikesi sokuyor. Ancak bir Amerikan otomotiv şirketi, merkezin en büyük sorunlarından biri olan uzak parlamasını, biraz da asla teknolojiden yardım alarak çözebilir.

SÜRÜCÜLERİN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİNİ ÇÖZEBİLECEK TEKNOLOJİ! PATENT BAŞVURUSU YAPILDI

Motor1.com’un haberine göre, şirket, otomatik kararan artırılmış gerçeklik (AR) ön cam için patent kontrolünde bulundu. 17 Ocak 2023’te yayınlanan ve Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) US 11.557.234 B1 kapsamında yapılan patent sahiplerine göre, AR ön cam, baş üstü gösterge ekranı ve geçirgenliği ayarlanabilen şeffaf bir ön cam içeren sistem kullanıyor. Ayrıca, karşıdan gelen araçlardan ve diğer parlak ışık kaynaklarından gelen farları algılamak ve gördüğü için sensörlerden yararlanıyor.

1

Patent düzenlemesi, sistem ışığının belirli bir eşiğin üzerinde olduğunu algıladığında ön camın belirli bir bölüm karartarak yanıt vereceğini belirtiyor. Anlaşıldığı anlaşıldığı sistem, camın sadece ışığın geldiği bölgesini karartacak.

Bu sistem iddiaya göre parlamayı önleyecek ve daha güvenli bir yola çıkacak. uzun farları açık bir şekilde karşıdan gelen bir araç veya farları normalden daha yüksek bir noktada olan bir SUV/kamyon nedeniyle, görüşlerin olumsuz etkilerini ortaya çıkarmak için bu sefer faydalı olacağını öne sürüyor.

2

Şu ve birçok otomobil üreticisi de deneyimlerini geliştirmek için AR teknolojilerine yatırım yapıyor. Bu araçlarda ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Görenleri şaşırtıyor!  Kabus gibi görülen o sorunu kaldıracakGörenleri şaşırtıyor! Kabus gibi görülen o sorunu kaldıracak
ifadeler ortaya çıktı!  'Uçak patlayacak, aşağı inecek kendinizi'ifadeler ortaya çıktı! ‘Uçak patlayacak, aşağı inecek kendinizi’
İstanbul Havalimanı metrosunun fiyatı ne kadar olacak?İstanbul Havalimanı metrosunun fiyatı ne kadar olacak?

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *