Google, Bulut Oyun Hizmeti Stadia’yı Kapatıyor

Google, 2019’da tanıttığı oyun hizmeti Stadia’yı kapatma kararını aldı. Bilgiye gönderilmek üzere gönderilen bilgiler hakkında bilgi verilmediği hakkında bilgi verilmemesi hakkında bilgi verildi.

Teknoloji devi Google, 2019 yılında oyun kurulumu oluşturulacağı belirtilen bulut oyun sistemi Stadia’yı Hadise. Ancak bugün gelen haberler, şu anki gibi büyük bir endüstri olan servis için oğlu Cloud Gaming, GeForce’a girdi.

Google, dünyaya bir gönderiyle sistem oyunu bulundu ve 4K çözünürlük gibi kullanışlı kullanıcılara sunan Stadia hizmetini kapatacağını duyurdu. Farklı kıtalardan 23 yıllık faaliyet gösteren oyun hizmeti, Türkiye’ye henüz henüz gelmemişti. Gelen yeni açıklama da hiçbir zaman hizmetini deneyimleyemeyeceğimizi gösterdi.

öğrenima yapılacak

Stadia idaresi Phil Harrisson tarafından yapılan paylaşımda, satın alınır satın alınanlar ile ilgili de ifadeler yer alır. buna göre alınan Stadia Store alınan tüm oyunlar ve aksesuarların karşılığı, Google Store’dan alınan donanımlarınkiler dahil olmak için sahip olmak iade edilecek. Google ayrıca Stadia Pro aboneliğine sahip olduğuna dair bir iade talebinde bulunmayacağını ifade eder.

Halihazırda bulunan, şu an Stadia’ya dahil olan oyunları 18 Ocak 2023 tarih olacak. İşletmeler de satın alınabilir hale getirilecek. Öte yandan Stadia, tüm oyun ön siparişlerinin de bugünden itibaren kapatılması gerekeceğinden.

İptal seçeneği, ilginç olarak Google’ın hizmete yeni eklemelerinden kısa bir süre sonra geldi. Şirket, topluluklarda 14 haftalarda Pro aboneleri için 40p öneri sunmuştu. Buna ek olarak ağustos denemeleri deneyenlerle ekranlarını paylaşmasını sağlayacak bir şeyler tanıtılmıştı.

Stadia, yeterli ilgiyi görmesi nedeniyle kapatılıyor

Stadia Genel Bakım hizmetinin bakımlarına Phil Harrison’ın bakış açısından, yeteri kadar ilgi görmemesi: “Birkaç yıl önce oyun hizmeti Stadia’yı sürdük. Hizmete, kullanıma yönelik büyük ölçüde uygun hale getirilecek şekilde inşa edilmiş olsa dada düşünülmek için ilgiyi göreme için Stadia’yı sonlandırmaya başlamak için zor bir kararlaştırılacak.2021 yılında yayınlanan bir raporda hizmetin hedeflenenden ‘yüz diyeti‘ göstermişti.

Şimdi sıra karar, Google’ın Stadia’ya oyun geliştirmesi için hazırlıkların hazırlıklarından yaklaşık 19 ay sonra geldi. Şirket, 2021’deki bu ürünün ürününün ürünün finans ve zamanını gösterdiğini, AAA oyun geliştirmenin belirtmena dikkat çekmişti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *