Geri sayım başladı! Hyundai IONQ 5, Türkiye’de satışa sunulacak

Hyundai, yeni alt marka IONIQ’in ilk modeli olan 5’i Türkiye’de sunmak için hazırlıklarını yapıyor. Şirketten yapılanI göre, Hyundai, ION adlı alt markasını EV modellerinde hazır olmak için oluşturmuştu.

HYUNDAİ IONIQ 5’İN BAZI ÖZELLİKLERİ

AA’lı elektrikli araçlar (BEV) Motor Grubu’nun IONIQ, Hyundai’nin yeni Electric-Global Modular Platformu E-GMP’yi kullananlar.

Bu platform, sadece BEV araçlar için özel olarak inşa edilmiş. Hyundai aynı zamanda IONIQ 5’in çevre dostu bir şekilde üretildiğini söylüyor.

araç

Buna ek olarak, şirket tarafından IONIQ 5’in ultra hızlı voltaj ve araçtan araca bağlantıya (V2L) sahip olduğu ifade ediliyor.

Açıklamaya göre, V2L’den yararlanabilen elektrikli bisikletler, scooterlar veya kamp sistemleri tüketebiliyor veya fişe takarak çalıştırabiliyor. Araçların yanı sıra, bir elektrikli otomobili de zayıflayabiliyor.

Hyundai IONIQ 5’in gelişmiş bağlantı ve yardım özelliklerinden faydalandığını belirtiyor.

YAKINDA TÜRKİYE’YE GELİYOR

Satın alınan pazarda satılan IONIQ 5, yakın Türkiye’de çok yakında satışa sunulacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ünlü film yıldızı dudak uçuklatan bir satıldıÜnlü film yıldızı dudak uçuklatan bir satıldı
Milyonlar bu haberi bekliyor!  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdiMilyonlar bu haberi bekliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi
Bakan Soylu duyurdu: Dokunulmazlığı kaldırılan HDP'li Semra Güzel yakalandıBakan Soylu duyurdu: Dokunulmazlığı kaldırılan HDP’li Semra Güzel yakalandı

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *