Gelecek Partili Kanı Torun, HDP ile ortak aday pazarlığını itiraf etti

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Torun, Meral Akşener’in HDP ile ortak aday çıkarma fikrine sıcak baktığını belirterek, “Akşener’in Diyarbakır’daki konuşması boyunca olumlu yansıdı” dedi.

Gelecek Partili Kanı Torun, HDP ile ortak aday pazarlığını itiraf etti

Türkiye’nin çoğunluğunda 2023 seçimleri yer alıyor.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için siyasi partiler hazırlıklarını sürdürüyor.

Seçim tarihi ise uzun süredir merak edilen konular arasında yer alırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 kez 14 Mayıs’a dikkat çekti.

Bu görevlerde Cumhur İttifakı’nda seçimlerin sonunda kesinlik kazanırken, Millet İttifakı’nda ise sonuçlarına devam ediyor.

HDP uyumuna sıcak bakılıyor

Öte yandan muhalefet kanadında bir diğer krizin nedeni de HDP.

İyi Parti, sadakatta HDP’yi görmek istemediğini belirtirken, CHP ise HDP ısrarını sürdürmüştü.

Son olarak HDP ile ortak aday çıkarma tartışmasına, partilerdeki milletvekillerinin açıklamalarına göre artık sıcak bakılıyor.

Gelecek Partisi’nden ortak gün anlatımı

Karar TV’ye konuk olan Gelecek Partisi Genel Sekreteri Cemalettin Kani Torun, burada Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un ‘Bi Karar Ver’ programında merak edilen soruları yanıtladı.

“Bence Meral Hanım eksik olmayı başardı”

Torun, altılı masanın HDP ile ortak adayı çıkarabileceklerini ve Meral Akşener’in Diyarbakır’daki konuşmasının sürekli olumlu yansıdığını belirten şu ifadeleri kullandı:

Bir gün belirlenirken özellikle HDP’nin ayrı aday çıkaracağı açıklandı. Ben süreci içinde çözümler ki bu konuda bir en yaygın adaya doğru bir yönelim olabilir. Bu altılı masanın tutumuyla doğrudan ilişkisi. Bu konuda gerek Sayın Davutoğlu, gerek Sayın Babacan’ın daha önce aldıkları mesajlar çok olumluydu. CHP’nin de özellikle bu doğu cephesini kurarak Kürtlere yönelik geleceğe yönelik çalışmalarını beklediklerini. Bu konuda bence Meral Hanım eksikliğini başardı. Çok olumlu bir adım olarak değerlendiriyorum.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *