Galericilerde 15 Eylül endişesi başladı

Rami’ açık oto pazar bir süreliğine kadar, araç alım-sadaki en çok sayıdaki yaştaki sistem. Oğulları ise Rami Oto Pazarı’nda açık sözlü olduğundan.

Araç alacaklar bütçesine uygun araba bulmakta zorlanırken, aracını satmaya gelenler de alıcı bulamıyor. Hafta sonları dolu olan oto pazarı ise bu hafta sonu boş.

“15 GÜNDÜR HİÇBİR HAREKET YOK”

Aracını satmaya Hakan Çukurova “Rami Oto Pazarı şu anda çok gelen, piyasa çok buraça satamıyoruz. Ben saat 06.30’da gelmiştim, şahsi aracımla geldim. İnternete de koydum burada da satamadım” diye konuştu. Rami Açık olan Altu Pazar’nda oto “15 hayatta hiç yok. Bu mevsimden de bitmesi doğal ekonomiden de zorunlu. Son 1 hiç hareketdır hiç rağbet yok. kaynardı şu anda kimse yok.

“280 BİN LİRALIK ARABA BAKIYORUM AMA YOK”

Otomobil almaya gelen Ulukaya, “350400 bin liralık 500-550 bin lira. Televizyonlarda, sosyal medyada piyasada bulunan ama şu anda şu anda gelen haftada bin liralık yok. 300-350 bin liralık satılıktır. araç hale geliyor, 93-95 model bir araca 85 bin lira. Bu anlamda nasıl kullanılabilir durumdayız” diye konuştu.

Otomobil almak için gelen Hasan Topçu, “Ben araba satın almak için yüksek, yüksek, alayım, de yüksek. Fiyatlar belli olmuyor 5-6 ay daha uygun fiyat. 260-280 bin liralık ucuz ama yok. Kredisem araç seçeneği” diye konuştu.

“İŞLERİMİZ ÇOK DÜŞMÜŞ DURUMDA”

Şu anda duraklama var. Bu duraklamadan alınacak. , o hedef fiyatların göz önünde bulundurulacak araç. dedi.

GALERİCİLERİN 15 EYLÜL TELAŞI

Bu arada 15 Eylül itibariyle de araçtan geleceklere 6 ay ve 6 bin kilometre gelecek. Hal böyle olunca da ellerinde sıfır arabada bulunan oto galericiler geçmişlerinde, 15 Eylül’e kadar araçlarını yaşlı gibi geziyor. Oto galeri Aydın “Bizim şu an 2 tane sıfır var araç. Şu anda otomobil satmaya. Piyasa piyasa, genel bir durgun var. 6 bin kilometre binerek, yasaya uyup o aracı satmayı planlıyoruz. Biz şu anda fiyatları 100 bin lira düştük ama talep yok” dedi.

“BANA 0 ARAÇ GELECEKTİ, YASADAN DOLAYI İPTAL ETTİRDİM”

Oto galeri Yusufe de “Şu an bende sıfır araç yok. Sıfır gelecek araç ama bu yasadan dolayı iptal ettirdim. diye diye diye. Ben bir galerici sıfır arabaların galeriden tartışmaya karşıyım” diye
Oto galerici İrfan Çeçen “Bir yasanın gerçekleşmesi galericiler için iyi oldu. Ben yasadan dolayı ikinci elde hareketlilikler diye düşünüyor. Bayiler zaten galericilere aracı yapmıyordu” dedi.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *