Galatasaray’ın Kaan Ayhan kararı: Nokta koydu

Devre arasında kadrosunu yerli bir stoper ile güçlendirmemeyi de planlayan Galatasaray’ın uzun kullanımlarında olan ve Sassuolo ile birçok görüşme yaptığı Kaan Ayhan yarışından çekildi.

Hürriyet’in haberine göre; hem stoper hem de ön liberoya takviye yapmak isteyen sarı kırmızılılar, sezonda bu yana milli futbolcuya olan ısrarını ve çektiği rafa çekti. Nedeni ise bölümlerin sonuçları ve Kaan’ın son dönemindeki performansı.

Fiyat performansa baktılar

Galatasaray ocak ayı için temasa geçmek İtalyan ekibi, Kaan Ayhan için 5 milyon Euro bonservis bedeli talep etti.

Sassuolo yaz Transfer döneminde olduğu gibi bu rakamlarn asla aşağısına düşmeyeceğin gökyüzünü çizdi.

Sarı-kırmızılılar sezonun ilk yarısında Sassuolo’da 11 maçta 632 dakika görev alan Kaan Ayhan’ın performansını gözlem altında aldı. Serie A’da sergilediği performans ve kulüplerin istediği bonservis bedeli de göz önüne alınırken Kaan sınıfta kaldı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş da devrede

28 yaşındaki futbolcu Uluslar Ligi’ndeki Lüksemburg ve Faroe Adaları’nda ilk 11’de yer almasına rağmen A Milli Takım’ın İskoçya ve Çekya ile oynadığı özel maçlarının kadrosuna alınmaması da dikkat çekti.

Kaan’ın formunun düşüşünde olduğu boğuşma alan Galatasaray yönetimi transferden vazgeçerken, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da kadrosuna katmayı planladığı milli oyuncu için ezeli çatışma ile mücadelesine girmeyecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *