Galatasaray’da Olimpiu Morutan yenilikler: İlk teklif yapıldı

Geçen sezon kadroyu gençleştirme aşamasında atan Galatasaray , genç kadroya katarken Steaua Bükreş’ten Olimpiu Morutan’ı da transfer etmişti. Sarı – kırmızılılar genç oyuncuyu 4.10 milyon Euro istihbarat kadrosuna katmıştı.

Fatih Terim görevdeyken sık sık şans bulan Rumen oyuncu, zaman gösterdiği performansla alkışlıyordu.

TORRENT İLE OLMADI

Galatasaray’da Fatih Terim’in sezon hizmetine son verilmesinin ardından İspanyol teknik adamı Domenec Torrent yürüttü. 60 yaşındaki çalıştırıcı Morutan’a ilk 11’de çok fazla yer sonuçları.

Fatih Terim’in büyümesinin ardından yedek kulübesine hapsolan başarılı oyuncu, sezon sonunda Okan Buruk ile yeni bir başlangıç ​​yapmak istedi. Okan Buruk’un göreve gelişinin ardından Galatasaray adeta bir transfer taarruzuna başladı.

Yıldız isimleri kadroya katan sarı – kırmızılılar, yabancı oyuncu sınırı nedeniyle bazı isimlerle yollar ayrımak zorunda kaldı. Teknik Direktör Okan Buruk’un tahminine göre Rumen oyuncular Alexandru Cicaldau ve Olimpiu Morutan’ın kiralanmasına karar verildi.

Cicaldau, Al Ittihad’a kiralık olarak gönderilirken, Morutan ise İtalya Serie B ekibi Pisa’ya gönderildi.

PISA’DA ŞOV YAPIYOR

İtalya’ya çabuk uyum sağlayan Morutan,Gösterdiği performansla kusursuz takımın vazgeçilmez isimlerinden biri oldu. Yıldız oyuncu, Serie B’de sahaya çıktığı 19 maçta beş kez gol atmayı başarırken bir kez de asist yaparak takımına yedi önemli bir katkı verdi.

FANATİK.COM.TR’YE AÇIKLAMAŞTI

Pisa Sportif direktörü Claudio Chiellini Rumen oyuncu ile ilgili olarak Fanatik.com.tr’den Burak Özdemir’e; “Açıkçası Morutan’dan çok memnunuz. Gösterdiği performanstan dolayı çok mutluyuz. Haziran sonunda görüşeceğiz” görüşmesini kullanmıştı.

PISA İLK TEKLİFİ YAPTI

İtalyan kulübü, Morutan’ın muhteşem performansı nedeniyle sezon sonunu beklemeden Galatasaray’ın kapısını çaldı. Pisa keşke 31 Mayıs 2023’e kadar Galatasaray’ın hesabına 5.5 milyon Euro yatırmak suretiyle oyuncuyu kalıcı olarak transfer etme yükümlülüğüne sahip.

Öte yandan Morutan, en az 25 maçta 45 dakika forma giyerse, Pisa zorunlu olarak 5.5 milyon Euro’luk Morutan’ı transfer etmek zorunda kalacak.

PISA’NIN KURNAZLIĞI

Pisa, Morutan’ın zorunlu olarak satın alma sürecindeki süreyi dolduracağından emin olmak için istedikleri için Galatasaray’a teklifini iletti. İtalyan ekibi 3.5 milyon Euro’luk danışman Morutan’ı transfer etmek için ilk teklifini yaptı. Sarı – kırmızılılar bu teklifi kabul etmezse Pisa’ya iki seçenek kalır. Ya Morutan’ı düzenli oynatmaya devam edip sezon sonunda 5.5 milyon Euro’yu mecburen ödeyip transferi gerçekleştirecek.

Ya da Morutan’ı zorunlu olarak satın alma bölümündeki süreyi tamamlaması için oynatmayarak şampiyon yarışında önemli bir oyuncuyu kaybedecek.

Galtasaray yönetimi ile Pisa arasında kısa zaman içinde sıcak gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

fanatik.com.tr | Burak Özdemir

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *