Galatasaray Nef, grup yönetimini kaptı! – Basketbol Haberleri

Galatasaray Nef, Basketbol Şampiyonlar Ligi C Grubu’ndaki 4. hafta maçında Hapoel Holon’u konuk etti. Dylan Ennis’in muazzam ilk çeyrek performansıyla sivrildiği ilk çeyrekte 03:38’deki molaya Sarı Kırmızılılar, 17-11’lik üstünlükle gittiğin 16’sı Ennis’ten geldi. Moladan Güçlü Dönen İsrail ekibi, 7-0’lık seriyle ilk çeyreği 18-17 önde kapadı.

Aslan, dengede başlayan ikinci çeyrekte Dee Bost’un ardından Sadık Kabaca’nın üst üste sayılarıyla rakibe yanıt verdi, Sadık Kabaca’nın oğlu hücumda boyalı alandan sayılarıyla ilk yarıyı 45-39 önde geçti. Dylan Ennis 18 sayı, Sadık Kabaca 10 sayı, Tyus McGee 8 sayıyla ilk yarıdaki en skorerler oldular. Üçüncü çeyrekte sürerek 6 sıralı farkla hızlı eriten Hapoel Holon’a karşı Sadık ve Caloiaro ile yanıt veren Galatasaray, son çeyreğe 60-59 önde girdi.

Final periyoduna savunma ve hücumda iyi başlayan Galatasaray Nef, çeyreğin yarı dilimlik bölümü 73-65 önde geçti. Dee Bost’un hücumda sazı ele geçirmeyla farkı çift hanelere yöneten Sarı Kırmızılılar, Ennis’in üçlüğüyle 83-70’lik üstünlüğü kurdu (02:39). Grup tarafından 10 üstü fark kovalayan Aslan, 32. hayatını Ennis’in kritik üçlüğüyle fark açtı ve iyi savunma ile birlikte Hummer’ın oğlu sayısıyla rakibi 88-75 devirdi, grup liderliğini kaptı.

Dee Bost, Dylan Ennis, Göksenin Köksal, Angelo Caloiaro ve Sadık Emir Kabaca beşiyle maça başlayan temsilcimizde üç basketbolcu çift haneli sayı üretti. Dylan Ennis 24 sayıyla en skorer oyuncu oldu. Angelo Caloiaro 18 sayı ve 10 ribaunt ile double-double yaptı. Sadık Kabaca ise 17 sayı ve 5 ribauntla mücadeleyi başardı.

Resim

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *