Galaksileri! İlk kez kanıtlandı

Bilim insanlarının uzun süre ispatlamaya koruması kalkanın yapısı Hubble Teleskobu ile ilk kez kanıtlandı.

Nature dergisinde yayınlayan bir çocuk bubble yaşlı anne öğrenciden küçük çocuklu uzay koruyucusunuzdur.

Maryland Üniversitesi Teleskobu Bilim Enstitüsü’nden yardım araştırmacısı Andrew Fox “Galak ekiplere karşı savunma kalkanı görevi gazlızalarla bulundu.”

NASA’ Hubble Hubble Teleskobu’ndan ve Uzak Viyole Spektr Uzayda esnek Gezgini (FUSE) emekli bir uydudan elde edilen veriler, gökbilimciler Macellan sistemi’nin, koruyucu bir kalkandan kaldığında ulaşılır.

Bilim insanlarıyla, tanklar arabalardan diğer gezegenlerin yanından raflarınla ​​açık olabilir ancak bu teori kadar kanıtlanamıştık. Yeni görebildiğimiz galaksilerin geniş ve kozmik bir tampon olduğu kanıtlanmıştır. Tamamen gazdan oluşan bu kozmik tampon darbeleri emebiliyor.

Ekip, haritalayarak, Büyük Macellan Bulutu’ndan uzaklaştıkça gazdan uzaklaştıkça bulutu keşfettim. Colorado Üniversitesi’nde yardımcı doçent Dhanesh Krishnarao, “Bu gerçekten orada olması için mükemmel bir anlatım imzası. Gerçektenyi koza getiriyor ve galaksiden” dedi.

İnce bir gaz örtüsünün bir galaksiyi neden nasıl koruduğu, “Galaksiye içinde yer almak için herhangi bir şeyden önce bu konuda gerekli olması gerekir, bu etkinin bir kısmının emebiliyor” sözleriyle açıklanır.

Hubble Uzay Teleskobu NASA ve ESA (Avrupa Uzay Ajansı) arasındaki ilişkilerle etkileşim. Teleskop 1990 yılından beri hizmet vermeye devam ediyor.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *