Ferrari, daha antrenman seansına çıkmadan yeni tabanını kullanmamaya karar verdi

Marina Bey panda kullanacak Ferrari’nin yeni tabanını araca takmayı beklemedi ve bu, biraz doğumu bekleyiş olduğu için – daha antrenmanına çıkılmasa dahi- yeni tabanın bu hafta sonu kullanmasına karar verildi.

Dün gibimiz içinmiş, Ferrari, 20 Eylül’de yeni sponsoru Bitdefender için 15 kilometrelik (Fiorano pisti 5 tur demek) bir çekimi düzenlemişti. Bu 15 kilometrelik kısa oyunte, yeni bir araçlarda denendi ve yüksek yerlere basma imkanlarıyla veri toplandı.

İlgili içerik :

Yeni sponsor için planlama amaçlı yeni tabanla yetiştirilmeye yönelik olumluydu ve buna ek olarak, yeni antrenmana planla antrenman bu antrenmanın yeni antrenmanına karar verildi. Durum bu biraz garip.

Singapur padoğunda satın almak için harcanan ve yeni bütçe bütçesinden yararlanmayı tüketenler oldu. Son güncellemelerle birlikte, harcamanın “kırmızıya”nın geleceğinin ve bu nedenle de Ferrari’nin yeni garaj güncellemelerinin piste çıkarmayıp, 2023’e kadarda tut gibi gözükecek.

Benzer bir durum Red Bull’un Temmuz tarafından testine sokup FIA tarafından yaşanmıştı ve bu daha önce değerlendirmiştik.

Red Bull’un hafif şasisi :

Red Bull, şampiyonadasının yeni planlarını güçlendirmeyi planlamış ve belki de bütçe satışlarından bu üreticilerini piste çıkarmamıştı.

2022’ye eklenmeyeceği düşünülüyor. Peki araştırma, geliştirme ve üretimi 20’de 2022’de yapılacak olan yıllık harcama bütçe planına bu mı eklenecek yoksa 2023’te mi eklenecek?

FIA bu içeriye bir giriş getirmedi.

Dettaglio del marciapiede della Ferrari F1-75

Ferrari F1-75 platformunun detayı

Fotoğraf: Giorgio Piola

Bütçe okulunda yapılacak da yeni yapılacak olana büyük teknik uygulanabilecek bir karar. Yeni taban, tümsekli bir cadde pisti olan Marina Bay’de en iyi etkiyi yaratmayabilir. Bu gibi yakın bölgelerdeki yakın çevreler ve Austin virajların bulunduğu ve tabanın daha iyi görüleceği bir pistte yeni ilk kez araca takılacak.

Alpine’ tabanını güncellemesi hakkında Fernand Alonso da benzerin bir görünümüo değinmişti: “Buraya bir taban yetiştirmiş ve hafta sonunda kullanacaktık. Takım, bu temelin bizi bir seviyeyi atlatacağını düşünüyor; ben ise bu temelin tahmini Singapur’da pek olumlu düşüneceğini düşünüyor. Singapur garip bir pist, yeni tabanın uygulamaları Suzuka’da.”

Eski Ferrari pilotu Alonso, belki de Ferrari’nin stratejiden bahsetti ve belki de Ferrari, yeni aracına aracına Suzuka’da koyacak. Bekleyip şansımız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *