Fenerbahçe’den ‘Gazetecileri hedef gösterdiniz’ diyen TSYD’ye dikkat çekici yanıt: Ciddiye almıyoruz

F.Bahçe Spor Kulüp, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin kulüp başkanı vekili Erol Bilecik hakkında yaptıklarına yanıt verdi. Yapılan açıklamanın metin girişi ayrıca Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli’nin paylaşımlarının da devreye alınması dikkatlerden kaçmadı.

“DİKKATE ALMADIĞIMIZI KENDİLERİNE İLETİYORUZ”

Sarı-lacivertli kulüplerden ayrılan, “Spor medyasında bazı kulüplerin maşası olup olmadığı, başkanları, gördükleri, sporcuları hedef alan, iftira ve hakaretler eden gazetecilerin nihai profillerini gözlemledikleri Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin açıklamasını takip ettikleri. İçinde “Sırf sizin istediğiniz gibi konuşmadıkları. için gazetecileri hedef göstermek kimsenin hakkı değildir” gibi ironik bir cümle de içeren bu açıklamayı dikkate almadığımızı kendilerini iletiyoruz.

“BİRKAÇ ÖRNEK İLE KAMUOYUN DİKKATİNE SUNUYORUZ”

Temel görev, gerçekleri nesnel bir biçim, çarpıtmadan, sansürlemeden aktaran gazeteciliğin, bu profiller ile bugün geldiği vahim durumu yok sayan TSYD’ye, gazetecilik mesleğinin temel özelliklerini hatırlatıyor; Açıklamaya konu bu profillerden bazılarının gazetecilikle nasıl taban tabana zıt durumda olduğunu, gazetecilikle ilgilerinin hangi seviyede olduğunu aşağıda yer alan birkaç örnek ile görüşün dikkatine sunuyoruz. Bu isimler tarafından ekranlarda ve sayfalarda bu baskının sayısız örneğinin verildiğini de ekliyoruz. Bu inşayla bu kutsal mesleği kalıcı duruşla, emekle, fedakarca yapan tüm basın mensuplarına sonsuz saygıyı da tutmak istiyoruz.” denildi.

İşte Fenerbahçe’nin yönetiminde yer alan Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli’nin o paylaşımları;

Gazetecilerin paylaşımlarını yayınlayan Fenerbahçe'den TSYD'ye olay cevap: Ciddiye almıyoruzGazetecilerin paylaşımlarını yayınlayan Fenerbahçe'den TSYD'ye olay cevap: Ciddiye almıyoruzGazetecilerin paylaşımlarını yayınlayan Fenerbahçe'den TSYD'ye olay cevap: Ciddiye almıyoruzGazetecilerin paylaşımlarını yayınlayan Fenerbahçe'den TSYD'ye olay cevap: Ciddiye almıyoruzGazetecilerin paylaşımlarını yayınlayan Fenerbahçe'den TSYD'ye olay cevap: Ciddiye almıyoruzGazetecilerin paylaşımlarını yayınlayan Fenerbahçe'den TSYD'ye olay cevap: Ciddiye almıyoruzGazetecilerin paylaşımlarını yayınlayan Fenerbahçe'den TSYD'ye olay cevap: Ciddiye almıyoruz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *