Fenerbahçe Beko eski günlerine devam ediyor! Euroleague’de zirvede…

Fenerbahçe Beko bu sezon Dimitris İtudis ile 15 resmi maçta 14 galibiyet alarak muhteşem bir performansa imza attı. Bu akşam EuroLeague’de Emporio Armani Milan karşılaşması, pazar de ligde Galatasaray deplasmanına gidecek olan F.Bahçe yakaladığı yüksek moralle 2 maçı da kazanarak 2 kulvarda da zirve mücadelesine kayıpsız devam etmek istiyor.

Taraftar yeniden salona döndü

Zeljko Obradoviç gibi bir efsanenin ardından Kokoskov ve Dordevic denemelerinde aranan havayı yakalayamayan F.Bahçe Beko, İtudis’le seri galibiyetler alarak yeniden eski günlerine dönüş sinyali verilmesi, taraftarların çalıştırılmasının yeniden parkeye yayılmasını de sağladı. F.Bahçe ligde 6’da da devam ederken, EuroLeague’de ise oynadığı 9 karşılaşmanın 8’ni kazanmayı başardı.

Bir koç takımı kuruldu

Oluşturduğu düşük bütçeli takımla ‘Euro Cup kadrosu kuruldu’ şeklindeki eleştirileri alarak yola çıkan Yunan çalıştırıcı, bütünü kendi elinde tuttuğu takımla bir koç takımı yaratmayı başardı. Son düdüğe kadar cansiparane oynayan, mücadele eden, hırslı, inanan ve yüksek arkadaşlık havasıyla bir araya gelen yeni takım bu ivmeyi kaybetmemek için özveriyle çalışıyor

Bütçe Obra döneminin yarısı

Yıldız yolalar ekibi kadronun Obradoviç ile yaşattığı kalıcı başarıları yarı bütçeyle yakalama hedefiyle çıkan İtudis’in takımının şimdilik bu Hedef hızla ilerlemesi camiayı yeniden umutlandırdı. Öyle ki sarı lacivertliler hem Avrupa’yı hem de Türkiye Ligi’ni domine ediyor. Kanarya, EuroLeague’de zirvede yer alırken Süper Lig’de 1 maçı eksik 2. aşamada.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *