Fazıl Say’dan ‘Şahmaran’ tepkisi: ‘Bıraktım, bıktım!’

ünlü piyanist Fazıl Say, 20 Ocak günü Netflix’te yayınlanan ve başrollerinde Serenay Sarıkaya, burak deniz ve mert ramazan demir‘in yer aldığı diziye ilişkin sosyal medya paylaşımında bulundu.

Say paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Şahmaran dizisini yaptığı daha ikinciden “oğlan kızı nasıl yanına”e bağladı. Bıraktım.

İKİNCİ SEZON AÇIKLAMASI

Dizide Maran karakterini canlandıran Burak Deniz, dizinin 2. sezona ilişkin anlatımında bulundu. Deniz, “İkinci sezon hazırlıkları başladı. Mayıs’ta mı başlarsınız, yoksa yaz içine mi girecek o belli değil. Haber karşılama. Ya Eylül zamanı, ya da yeni yangın yakın Aralık gibi yayınlanacak gibi Görünüyordedi.

ŞAHMARAN DİZİSİNİN KONUSU

Şahsu (Serenay Sarıkaya), annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gider ancak burada kendisinden Mar adı verilen sıra dışı bir topluluğun içinde bulur. Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı seçtiği Şahsu olduğunu düşünmektedir. Onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler. Her şeyden önce habersiz olan Şahsu ise Mar sahibinin yol göstericisi Maran (Burak Deniz) ile aralarındaki çekime karşı koyamaz ve ona aşık olur. Şahsu, onu bekleyen bu tehlikeli yolda hem kendini hem de aşkın gücünü keşfedecektir.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *