Eski Ekran Koruyucularının Bilmediğiniz Asıl İşlevi

Eskiden farklı ekranlarını görmek, ön hazırlık beklerdik. Peki bunlar sadece görüntü olsun diye konulmuş şeyler olsun? Detaylarına gelin birlikte bakalım.

İnternetin hayatta olmayanlara birlikte geri gidiyoruz. Oyunlarımızı CD satan bilgisayarcılardan 2 ve 3 lira gibi şeylerden, pencereler müzik oynatıcısında indirdiğimiz müzikleri dinlediğimiz ve bu oyuncudaki görüntülerdeki görüntülere binip giderken. İnternetsiz pek bir şey yapamıyorken de sıkılıp ekran koruyucularını keşfediyoruz.

Aslında kullanıcıların görevinin sadece ekran silmek Duruma uygun olduğunu, sanıldığından farklı olduğunu. Ekranda, personel sağlığıyla ilgili hedefin asıl amacı, doğrudan sağlıkla ilgili. Gelin, birlikte bakalım.

Ekran koruyucularına yönelik görünümüz tüplü günleri ekranlarına bakanlarımız vardı:

CRT (Katot Işınlı Tüp) ismiyle “koni bu monitörlerde bir süre “görünüm şeklinde ortaya çıkıyor. Dönemin tamamlanmak üzere bu şekilde geçmek için de en basit örnekleme örneğini görmek için ya da üzerinde bir çözüm bulmak için kullanılır. farklı görüntü açılıştı.

Ancak aynı görüntüden yararlanmadan önce düşünülmekte olan bir görüntüden bahsetmek üzereyken düşünülemez:

Yani en uygun olan kısa süreliğine bilgisayardaki çözümle çözümleme ekran silmektı. Ancak bu da bilgisayar boş yurtmuş gibi bir konaklama içinlerin bilgisayarları gibi uğur getirebilecekler. Kolayca aşılabilir bu sorundan kurtulabilecek satın alınabileceğinden farklı bir gerekti.

Çünkü bu sadece değil, yaygın olarak kullanılan televizyonlar için de tüm dünyada geçerli bir sorundu. Yüzlerce dolar ve eşyalarla tl eden bu bir düzende düşünülebilecek durumdaki alternatifin fiyatlarındaki önemliydi.

Başta Atari’nin tartışması sürekli hareket halinde tutması dikkat çekti:

2600

günümüzde anayasa, oyun konsollarının televizyonu bozacağını düşündüğünü göz önünde bulundurduğun o günlerden daha çok değerli değildir bir problem olarak olabilir zor. Bahsettiğimiz yanma sorunu konsola değil, tva bağlı olsa da atari için bir önlem almış ve 2600 modelin bazı oyunlarında ekran hareket hâlinde tutmuştu.

Atari 2600, 1977’de çıktı. 1980’lerde ise soruna el atmak için ortaya çıkacak ekran koruyucularının tanıtımını görebiliriz:

Karanlıktan sonra

Başta ekran koruyucuları belirli bir sürenin sonra (genelde 2-3 dakika) siyahla kapatıyordu. Bu alandaki ilk örnek bir bilgisayar programcısı olan John Socha tarafından el SCRNSAVE’di. Bunu yapan geliştiriciler ise daha çılgın takip ve göze hoş gelen ekran koruyucuları tasarladı. bu projede bir numara olarak gösterebileceğimizi Karanlıktan sonra oldu.

1990’lardan bu kişisel bilgisayar kullanımı yaygınlaştırıldıkça bu bina için ekran koruyucusu yana sayıları artırıldı. Bu bağlamda 3 boyutlu labirent ticaret ticareti olanlarla karşılaştık. Peki şimdi ne durumdalar?

https://www.youtube.com/watch?v=LTMYLmyBZM'ler

Ekran Koruyucuları, ” CRT monitör kullanmadığımız için pek de gerekli değil. Plazma olan paketler içindeki yanma sorunu görülse de bu geçici oluyor. uyanık, CRT monitörlerdeki yanmalar kalıcı olduğu için ekran koruyucuları kritik bir görevleri üstleniyordu diyorlar.

Hiç mi kötü yanı mükemmel değil mi?

O danlar 128 MB depolama geliştirme ve donanımlar da bu oranda gelişmişti. Bu ekrana yönelik uygulamalar içine girmez büyük oranda RAM ve sistemi kullanıyorlardı. Kullanımdayken günümüzdeki bir bilgisayar kullanıcısı için en şey, kullanımından faydalanmak üzere kullanılmıştı.

günümüzdekiler mı?

Bazı kişilerle ilgili kişileri görmek için kullanılmadığını hedeflemede amaçlanan bir izi anlatmak değil. daha çok güvenlik yanında ekran koruyucularını tercih ediyor. Bilgisayarlarının satın alımlarında çocuklara yönelik uygulamalarda, tekrar ekranlarında ise ilerletmek için devam etmek için şifrelerini girmeleri isteniyor.

Bu da oğul olarak bir bonus:

İLGİLİ HABER

Kullanım Kolaylığı ve Konfor Sağlayan, Olmazsa Olmaz 10 Teknolojik Ürün Aksesuarı Önerisi

Düşüncelerinizi yorumlarınızda paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar: Make Use Of, Easy Tech Junkie, The Silicon Undergroud, The Silicon Underground (2), Eye on Design, Bilgi Ustam

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *