Eşarpla boğuştuktan sonra boğazını kestiği karısını kıskançlık nedeniyle öldürmüş -lihaber.com

Denizli’de Eşarpla boğduğu karısını boynunu kesip öldüren cani koca, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Koca içerdiği ilk ifadede eşini kıskançlık krizine girdiği için öldürdüğünü itiraf etti.

Merkezefendi ilçesine bağlı Akkonak Mahallesi’nde bir apartmanda meydana gelen olayda; bir zamanlar işsiz olan Sinan Uygun (41), tartıştığı eşi Ummuhan Zerrin Uygun’u (38) başındaki eşarbı yükü boğduktan sonra öfkesini alamayıp canice boğazını kesti.
Kadın kanlar içinde kalırken, koca ise olay uzaklara gidiyor. İhbar üzerine bölgeye giden sağlık görevlilerinin hayatını kaybettiğini belirlediler, cani koca güvenlik güçlerince meydana gelen olay apartmanın önünde gözaltına alındı. Muayenelerin ardından cansız beden otopsi yapılmak üzere adli tıp morguna kaldırıldı.

Emniyette ifadesi alınan koca Sinan Uygun, eşini kıskançlık krizine girdiği için öldürdüğünü itiraf etti. İşlemlerinin ardından adli makamlara götürüldüğü Uygun, tutuklanarak hapse gönderildi. Hayatını kaybeden iki çocuk annesi annesi cansız bedeni ise yapılan otopsisinin ardından baba ocağı Afyonkarahisar hattına bağlı Sinanpaşa ilçesine götürüldü. Cenazenin yarın sabah saatlerinde belirleneceği öğrenildi.

“Keşke bu tür olaylar yaşanmasa”
Vahşetin yaşadığı mahallede oturan Gülcan Gündoğdu, “Aynı mahallede oturuyoruz. Akşamları harcayacak ve çok kalacak. Keşke bu tür olayların yaşanmasa ama gerçekten çok üzücü bir durum. Olayı gördüğünde. Şimdi evin önünden öyle görünüyordu. İki tane çocuğu varmış galiba. Olay tam olarak neden yaşanmasını beklemiyorum” dedi. Esnaf Mahsun Akgün ise “Dün gece Denizli’de yaşanan kadın cinayeti ile ilgili üzgünüz. Bizleri kadınlarımızın sınırlarını çiziyor. Bu tür olaylar artık yaşanmasın. Denizlili olarak bu olaya tepkiliyiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan 22 yıldır evli olan çiftin 16 ve 21 yaşında iki çocukları olduğu, hayatını kaybeden kadının tekstilinde yetiştirdiği ve kocasıyla aralarında sık sık tartışmalar yaşandığı öğrenildi. DENİZLİ (İHA)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *