Erdoğan-Sisi görüşmesi Uykusuz ve LeMan’ın kapaklarında

Haftalık mizah dergileri Uykusuz ve LeMan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Katar’da görüşmesini kapağına taşıdı. Uykusuz’un kapaklarında Erdoğan’ın Sisi hakkında sarf ettiği “Aynı evin darbecilerini meşrulaştırmam” sözlerini yer alırken LeMan ise Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin bir moda markası için bir araya geldiği fotoğrafı karikatürleştirerek gönderme yaptı.

Erdoğan-Sisi görüşmesi Uykusuz ve LeMan'ın kapaklarında

Abone ol

Google Haberleri

Haftalık mizah dergileri Uykusuz ve LeMan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi ile AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2022 Dünya Kupası’nın açılışı için gittikleri Katar’da görüşmeyi kapağına taşıdı.

Uykusuz dergisi, Erdoğan’ın Sisi hakkında sarf ettiği “Aynı ofisin bulunduğu darbecileri meşrulaştırmam” sözlerine yer verdi.

LeMan ise Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin bir moda markası için bir geldiği resmi karikatürleştirerek gönderme yaptı bir araya. LeMan kapakta, ‘2002 Rabia Cup’ başlığı ile Erdoğan ve Sisi’yi maçları karikatürize etti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan’ın, daha 2019’daki İstanbul seçimlerinin tekrarı öncesinde “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?” ifadeleri hafızalardayken Sisi ile yaptığı görüşme, geçmişte Sisi hakkında söylenen sözleri akıllara getirmişti.

Erdoğan’ın, Sis hakkında daha önce kullandığı bazı ifadeler şöyle:

Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz? Mesele bu kadar önemli.

19 Haziran 2019 – İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarı öncesi

Darbeyle başa geçen şu anda zalim Sisi, 50’ye yakın kişiyi idam etti. Batı bu idamlara sessiz kaldı. Avrupa ülkelerini idamı yasaklarken, katılan Sisi’nin davetine icabetle oradaki toplantıya katılmışlardı. Bu ikiyüzlülük değil çok yüzlülük.

17 Haziran 2019

Beni Sisi ile çok barıştırmak isteyenler var, asla kabul etmiyoruz, vermemek de. Neden? İşte bunlardan dolayı. Neden? Halkının yüzde 52 oyunu almış olan bir Mursi’yi ve arkadaşlarını cezaevine mahkum eden bir antidemokratla karşı karşıya gelmem, onunla aynı masada oturmam

13 Mart 2019

(Sisi ile görüşüp görüşmeyeceği soru üzerine) Şaka yapıyor herhalde. Böyle bir şey arkadaşlar söz konusu değil. Bizim içeriğimizde böyle bir şey asla söz konusu değil. Böyle bir şeyi elde etmek için çok ciddi bir defa olumlu istikamette hareketin atılabilmesi lazım”

1 Mart 2015

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *