Erdoğan: (Pazarlayıcı) Kontroller çok daha farklı uygulamalarla devam edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’ın dönüştüğü söyleşide ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, ekonomiye ilişkin şu ifadeleri kullandı:

(Marketlerdeki Fiyatlar) Biz hukuk devletiyiz. Soruşturmalar için gerekli kullanımı attık, atarız. Hazine ve Maliye ve Ticaret Bakanlıklarımız hassasiyetle takip ediyor. Bu nokta kontrolleri çok daha farklı uygulamalarla devam edecek. Çünkü para cezası demek ki bunları islah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak konaklama da ilk Kabine toplantımızda inşallah masası yatırırız ve oradan da bunların üzerine ayrıca gideriz. değişiklik önerileri var. Bütün mesele hükümlerinin çok daha ağır olması. Bu bunlara ürkütücü olabilir. Bunu halletmek lazım.

Sosyal yardım konsepti

Her şeyden önce Aile Bakanı doğal gaz destekleriyle ilgili açıklamayı zaten yaptı. Doğal gaz konusunda destek ödemeleri başladı, devam ediyor. Biz fakir fukaraya, garip gurebaya aynı şekilde doğal gaz vermeye devam ediyor.

Şu an yaşayanlar İlk Evim İlk İşyerim Projesine resmi müşteri sayısı 1,5 ayda 8 milyonu buldu. Geçerli başvuru sayısı da 5 milyon 135 bin 324’e ulaşmış durumda. Bir diğer proje kapsamında arsa için 1 milyon 177 bin 56 başvuru yapıldı. Müstakil arsa için 956 bin 79, müşterek arsa için de 220 bin 977 başvuru oldu. İş yeri için ise 73 bin 135 başvuru oldu.

İşte salı günü Allah nasip ederse Yusufeli Barajı’nın açılışını yapıyoruz. Yusufeli Barajı 275 metre yapı ile tesislerin en yüksek, çift eğrilikli beton kemer barajlar sınıfı de dünyanın beşinci en yüksek barajıdır. 2,5 milyon kişinin tükettiği enerjiyi inşallah gerçekleştirecek.

“Döviz rezervleri bu ay sonuna kadar 130 milyar dolara ulaşacak”

en son Merkez Bankası’nın döviz rezervi 123 milyar dolara ulaştı. Bu ay sonuna kadar döviz rezervimiz belki 130 milyar doları buluyor. Ey muhalefet, biz bu boyuta yabancı değiliz. Başbakanlığım döneminde bizim döviz rezervimiz 135 milyar dolar kadar çıktı. Türkiye buna yabancı değil. Biz bunu yeniden evelallah yakalayabiliriz, üzerine de çıkabiliriz. Bu adımlara da atacağız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *