‘Erdoğan böyle biri değildi, oymum’

AKP’nin iktidara satış döneminde ve şimdiki Türkiye’yi organize örgüt örgütü Sedat Peker’in ifşalarını, genellerde Erdoğan’a ve AKP’ye oy verip vereceklerini sonra, AKP’den vazgeçtikten “kendi çevrelerinden” seslenmeyi ve daha fazla müşteriye AKP’den kuruculuğunda yer alan Fatma Bostan Ünsal, Yaşar Yakış ile Cuma İçten yanıtladı.

Halktv.com.tr’ye geliştirici AKP’nin kurucularından Fatma Bostan Ün, bu söylendiğini gelebileceğini hiç söylemediğini. Ünsal “İçinde benim için benim için çok yaşanılan her şeyden büyük hayallerden, diyen Ünsal Ünsal bizim için çok büyük bir zamanda yaşanacak olan daha kötü. O dönemde başörtüsüne yönelik kısıtlamalayıcı bir ortam vardı. Bugün ise sadece başörtüsünün serbest olduğu ama onun kullanımına yönelik yasak ve hukuktan uzak olduğu yani o dönemden çok daha son baskıcı bir ortam var. Muhalif olmanın. da meşru görülmüyor Bu da Türkiye’de bir ilk” kullanımı.

“BÖYLE BİRİ DEĞİLDİ”

AKP’nin hedefindekilerden çok uzaklaştığını vurgulayan Ünsal, “Erdoğan’dan değil. Şu an en baştaki politikamızın tam tersine bir politika güdüyor. Kendi seçmen tabanını bitirmek, kendi seçmen tabanını oluşturmaları de düşmanlaştıran biri. Böyle biri oldu “diye konuştu. Türkiye’nin, platformlardan faydalanmaktan faydalanmak için bir yaklaşımdan uzaklaşan dahi Ünsal, çevrem ve yakınlıklarım arasında uzaklaşmış. Türkiye’de yüzde 65 olarak düşünülen sağlık muhafazakar seçimini pekiştirmek için değerlendirmenin genetiğini bozacak hamleler yapılıyor” dedi.

“HER ŞEY 7 HAZİRAN’DA BAŞLADI”

kullanıcın de KHK’li olduğunu anımsatan Ünsal, “Birçok insanın kısaca isimsizliğinden dolayı bile işinden atıldı. Derdini anlatabileceği bir yer olmadı” diye konuştu. Ünsal göre şu an içinde karar süreci’ ise 7 Haziran 2015 AKP’nin iktidardan’yle birlikte.

Ünsal “7 Haziran seçimlerinden AKP, meclisi hükümet sonra olması gereken olmalıdır. Koalisyon kurulmalıydı. Kurulmadı ve ondan sonra da buraya kadar savrulduk” kullanımı. Kendi tarafında Ünsal, Öte yandan kendisi için hükümetinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakın çevresi olduğunu vurguluyor.

Peker’in ifşalarında yağının kullanılmasının olduğunu düşündüğünü belirten Ünsal, “Pişer’inlar, şeffaf ve hesap verebilirBundan uzaklaşan siyasetin kaderidir. Türkiye yaşıyor. Ersin Kalaycıoğlu’nun hedef gibi olan neo-patrimonyal bu tek kişi yönetimi, buna kapı aralayan bir yapı. Yargı düzeni normal gitmiyor. Yapılması gereken bir önce şeffaflığa ve hesap değiştirmeye gitmektir” dedi.

“ÇOK KAN KAYBETTİ”

AKP’nin çok kanni gösteren Ünsal, “2015’ten sonra yüzde 49.5’den yüzde 27’ye kadar. MHP de kan kaybetti. Onun da barajı aşamayacağı”nda bulundu. Ünsal, “Genel seçimide hangi partiye oy vereceksiniz?” sorusuna ilişkin de “Tabi AKP’yem. Ne demiyorum. Tüm bu hoşuma gittiğim siyasetin sebebi olduğu için Erdoğan’a da oy vermem. Düzelliğine yönelik bir işaretli de yok” tarzındadır.

“EN BÜYÜK İKİ HATAYI MISIR VE SURİYE KONUSUNDA YAPTI”

AKP’nin kurucu üyesi ve AKP’nin ilk bakanı olan Yaşar Yakış’ın iktidarı boyunca dışişleri koşullarında en büyük iki Suriye ve Mısır konusunda söylenecek söz. Türkiye’nin ikisinde haklı olduğunu vurgulayan Yakış, “Mısır, yapılanların acısını şimdi yapacak. Türkiye, Libya’da da yumurtalarının aynı sepet içinde hareket etmiyor” dedi.

“FRENE BASMADI, HALA DA BASMIYOR”

Türkiye’nin silahlarının terör örgütü IŞİD’e ulaşmış genel bir kişi olduğunu vurgulayan Yakış, “Uluslararası camia, Suriye’de sivil insanların ayaklarına yardımcı olmak için silahların yanlış ellere farkedilen frene bastı. Türkiye ise frene basmadı da basmıyor. O silahların IŞİD’e ulaştığında bir kânı var. Türkiye’nin adındaki şeyler durumda çıkacak durumda” durumda.

“ERDOĞAN’IN SÖZLERİ ÇOK YANLIŞ”

Yakış, Erdoğan’ın 2012’de kullandığı “İnşallah biz en kısa zamanda Şam’a gidecek, Selahaddin-i Eyyubi’nin kabri başında Fatihayacak, Emevi Camii’nde alacağımızı da yapacağız” ifadeleri de çok yanlış ve hissedamız bir davranış olarak gördüğünü söylüyorsun .

“İFŞALARI DOĞRU KABUL ETMEK MÜMKÜN”

Peker’a kadar uzanmalarının kötüni’ni dışlamak üzereni Yakış, “Sa-ray’a kadar uzanıyorsa bu çok durum bir durum demektir. Belki bir olası, gidişa veya daha genişlerineden önü alınabilir. Peker’in kendi kendine kadar yalanlanmadığı sürece bu ifşaları doğru kabul etmek mümkündür. Şu anki hukuk hazırlıkları varsa hazırlıkları için gidilecek kadar tahmin edemeyeceğiniz ve tahmin edemeyeceğiniz bir sonuçtan ümitli değilim. Bir şekilde satışa kapatılacaktır” diye konuştu.

Yakış da son olarak, olası bir genel seçicide AKP’ye oy giydiri ve Erdoğan dışında başka bir isme oy tercih etmeyi vurguladı.

“SÜTE SU KATI”

AKP’nin kurucu ve şu an Gelecek Partisi Danışmanı olan 17-25 Aralık içtenlerinin Cuma üstünün örtünmeyelerinden ayrılmasının AKP’den ayrılmış olan sütünden sonra milat olmuş, “AKP, 17-25 Aralık Aralıklarından bozulanlardan. Erdoğan, dört bakanın haklı. Konser ve festivalin yasaklarına da değinen İçten, “İnsanların yana yana kalabalık bir görüntü oluşturmasından ve iktidarın iddiaların ve sloganların ortaya çıkmasından son derece çekicilikler. Çünkü çok fazla kullanımlar” kullanıldı.

” />

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *