Enerjinin amiral gemisinde ne oluyor?

Borsanın Şirketleri’nin bu haftaki konuğu İş Yatırım Araştırma Direktörü Emre Sezan oldu. Borsa İstanbul’da büyük ralli sürerken bu yükselişte büyük pay sahibi enerji bürosu masaya yatırıldı. Programda özellikle enerjinin amiral gemisi Tüpraş ve enerji deyince akla ilk gelen Sabancı Holding masası yatırıldı.

Dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmelerin enerji endüstrisindeki gelişmelerin ele aldığı programda enerjide yılın ilk üç turundaki görünümü ele alınan bu alandaki önemli genel kalemleri ve rasyoları irdelendi.

İLK ÜÇ AYDA NELER OLDU?

Enerjinin amiral gemi Tüpraş ve enerji içeriği bir holding olan Sabancı Holding’de yılın ilk üç görünümün değerlendirildiği programda iki dev gelecek dönem beklentileri paylaşılıyor. Sektörün kar ve zarar rakamlarında ana etmenlerin neler olduğu ve bu yılın geri kalanında nasıl hareketin sonuçlarının paylaşıldığı programda yatırımcının enerji hislerini kullanmasına nelere dikkat edilmesi gerektiği de dile getirildi.

FİYAT UCUZ MU PAHALI MI?

Sezan programda Tüpraş ve Sabancı Holding’in fiyat/kazanç oranı, piyasa değeri/defter değeri gibi rasyolarını paylaşarak bu rasyolara göre bugün gelinen his noktasının lüks çok pahalı mı karaciğer hakkındaki organizmalarını de açıkladı. Bu hislerin BİST 100 kurumuna göre sonuna kadar nasıl hareket ettiği ve yabancı oranlarda da programda aktarıldı.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *