Emre Aşık ve Yağmur Sarnıç rakip davasında karşı karşıya geldi

Bir televizyon televizyonu 3 yıl önce eski eşi Emre Aşık ve avukatının “hakaret” ve “tehdit” suçlarından dolayı söylediği sözler nedeniyle 6 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Mahkeme, tanık dinletme, yayın gizliliği ve gizliliği konusundaki taleplerin reddine karar vererek duruşmayı erteledi. İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya tutuksuz sanık Yağmur Sarnıç katıldı. Şikayetçi Emre Aşık ile Funda Sadıkahmet ve taraf avukatları duruşma salonu hazır bulundu.

emre-asik-ve-yagmur-sarnic-tehdit-davasinda-b-3-15567242_o

YAĞMUR SARNIÇ: AYLIK GELİRİM 5 BİN LİRA

Kimlik tespitiyle başlangıç ​​duruşmasında Yağmur Sarnıç çalışmadığını belirterek aylık gelirinin 5 bin lira olduğunu söyledi. Emre Aşık ise aylık gelirini belirtmedi. Duruşmada savunma yapan Yağmur Sarnıç suçlamaları kabul etmeyerek, “Sözlerde nefret yoktur, hayatın olağandışılıklarına aykırıdır. Boşanma davasında pedagog raporunda beyanı vardır.Hakaret ve küçük düşürme kastımı yoktur.Hakkımda daha önce ceza verilip hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesi için bu dosya kapsamında beraat edilmesi gerekir.” dedi.
emre-asik-ve-yagmur-sarnic-tehdit-davasinda-b-4-15567242_o

“AYNI YERDE OLMAKTAN VE AYNI HAVAYI SOLUMAKTAN BİLE RAHATSIZIM”

Emre Aşık, Yağmur Sarnıç tarafından iftiralara maruz kaldığını ifade ederek, “Sanığın gidişatı gibi boşanma davasında pedagog ile yalnızca özel görüşmede bir defa maruz bıraktığı madde etkisini bir daha kullanmayı da kullandığımı belirtmiştim. Buna ilişkin rapor almıştım ve raporum temiz çıkmış. Ben sanıkla kesinlikle sulh olmak istemiyorum. Karşı tarafla aynı yerde olmaktan ve aynı havayı solumaktan bile rahatsızım” şeklinde konuştu. Funda Sadıkahmet de Yağmur Sarnıç’ın kendisi hakkında söylediği sözler nedeniyle cezalandırılmasını istedi.

ŞİKAYETÇİ AVUKATI YAYIN YASAĞI TALEP ETTİ

Emre Aşık’ın avukatı Yağmur Sarnıç’ın duruşmadaki hal ve tavırlarının tahrik edici olduğunu bu nedenle suçu işleyenler konusunda aşırı şüpheler sevdiklerini belirterek dosyaya yayın yasağı ve mahremiyet sağlanmasını talep etti. Talebe karşılık söz alan Yağmur Sarnıç, “Ben yayın yasağı istemiyorum, korkacak bir şey yok. Tanıklarımın dinlenmesini talep ediyorum” dedi.
emre-asik-ve-yagmur-sarnic-tehdit-davasinda-b-2-15567242_o

MAHKEME REDDETİ

Mahkeme, tanık dinletme, yayın gizliliği ve gizliliği konusundaki taleplerin reddine karar vererek duruşmayı erteledi. Emre Aşık, mahkeme çıkışı basın görevlilerinin sorularını yanıtsız bıraktı. Açıklamada bulunan Yağmur Sarnıç ise, “Gördüğünüz sırada basına açık olmasını ben istedim çünkü gerçekler ortada olduğu ve benim içindekiler korkum olmaması için. Funda Hanım’ın gerçek yüzü bu davada ortaya çıkacak. Bir sonraki celsede beklediğinizi” diyerek adliyeden ayrıldı.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından temel iddianamede, Yağmur Sarnıç’ın 2020 yılında katıldığı bir televizyon televizyon boşanma sonuçlarını eşi Emre Aşık ve avukatı Funda Sadıkahmet’e yönelik nefret içeren sözler söylenmediğinin bilirkişi raporunda da yer verilmediği anlatıldı. İddianamede, Emre Aşık’a ve Funda Sadıkahmet’e müşteri sözlerinin onur, şeref ve saygınlığı belirleyici nitelikte olduğu, küçük düşürücü söylemler olduğu belirtildi. İddianamede, Yağmur Sarnıç’ın Funda Sadıkahmet’e yönelik “Hakaret” ve “Tehdit” suçundan 1 yıl 15 gün 4 yıl 4 aya kadar, Emre Aşık’a yönelik “Hakaret” suçundan ise 3 ay 15 gün 2 yıl 4 aya kadar, her iki şikayetçiye karşı muhafazalı 1 yıl 4 aydan 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep edildi. İddianamede, dosyanın uzlaşma bürolarına gönderildiği ancak uzlaşmayı sağlayamadığı da belirtildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hadise bu sefer de göğüslerini ön plana çıkardıHadise bu sefer de göğüslerini ön plana çıkardı
Müge Anlı 'Yatağına yer alıyor' diye bağırıyor!  Stüdyoyu karıştırmaan teklifMüge Anlı ‘Yatağına yer alıyor’ diye bağırıyor! Stüdyoyu karıştırmaan teklif
Müjde Ar oğlu sanki hayran bıraktı: Kim der 68 yaşındaMüjde Ar oğlu sanki hayran bıraktı: Kim der 68 yaşında

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *