Elon Musk, Alex Jones’a kapıları kapattı! “İlk çocuğum vücutlarında öldü… Çocukların ölümlerini kullanan hiç kimseye merhamet etmemek”

Hep eğlenceli tarafıyla gelen Elon Musk’ın aslında yaşadığı büyük bir hüzün var. Musk’ın ilk oğlu olan Nevada Alexander Musk, 2002’de doğdu. Ancak Nevada Alexander Musk, doğduktan çok kısa bir süre sonra (10 haftalıkken) hayatını kaybetti. Musk, Alexander Musk’ın yanında hüznünü yıllar boyunca taşıdı. Takvimler Şubat 2022’yi gösterdiğinde ise bir Tesla aracında ölümü kaza sonucu hayatını kaybedenler gencin çocuğuyla yazıştığı e-postalarda, gencin babasına “Hayatta çocuğunu değerlendirenlerden daha kötü bir şey yok.

Musk, Nevada Alexander Musk’ın ölümü nedeniyle yaşadığı hüznü bugün bir kez daha dile getirdi. Bunu, yeni komplo teorileri Alex Jones’un kapatılan Twitter hesabını yeniden aktif hale getirip getirmeyeceğin sorulması üzerine yaptı. Anlaşılan o ki ABD’deki okul katliamı için ‘düzmece’ diyen Alex Jones, Elon Musk’ı oldukça öfkelendirdi.

ELON MUSK’TAN ALEX JONES’A RET! “İLK ÇOCUĞUM KOLLARIMDA ÖLDÜ”

Her şey, bir Twitter kullanıcısının “Alex Jones’un Twitter’a geri dönüşüne izin vermenin zamanı geldi mi?” diye sormasıyla başladı. Başka bir kullanıcı, bu isteği yanıtlamak Jones’un ABD’deki okul katliamının gerçek olduğunu kabul ettiğini ve gizli dilediğini söyledi. Kullanıcı, aynı yanıtta “Biden ve Trump gibi seri yalancılara Twitter’da izin verilmesine izin verilirse, Alex Jones’a da izin verilmeli. Lütfen gerçek ifade özgürlüğü adına yeniden düşünün.” sahip olmak de kullandı. Bunun üzerine Musk gelenler şunları yazdı:

“İlk çocuğum silahlarında öldü. Son kalp atışlarını izledim. Çocukların ölümlerini çıkar, siyaset ya da görmek için kullanan hiç eve götürmemek.”

Elon Musk'ın tweet'i

Böylece Musk, ilk doğan oğlunun ölmesi sonucu yaşanan hüznü bir kez daha dile getirdi, ABD’de öldürüldüğü okul katliamı hakkında uzun bir süre düzmece diyen Ajex Jones’un Twitter’a geri dönüşünü sert bir şekilde veto etmiş oldu.

NE OLMUŞTU?

Komplo teorisyeni Alex Jones’un düzmece olduğunu iddia edeceği saldırı, 2012’de ABD’de Sandy Hook İlköğretim Okulu’nda yürütüldü. Katliam 28 kişinin ölümüyle sonuçlanmıştı. Infowars adlı interneti yöneten ve radyo programı yapımcıları olan Jones, mahkum Sandy Hook katliamının Amerikalıların silahını götürdüğü ellerinden hedeflediği bir hükümet komplosu iddiası olmuştu ve katliamda kimsenin öldürülmediğini ileri sürmüştü. Ölen Avrupa ailelerini oyuncular olarak nitelendirmiş, bazı ailelerin var olmadığını dahi savunmuştu.

2022-11-10T190924Z_348905825_RC2HUW9JVKSS_RTRMADP_3_ALEX-JONES-DEFAMATION-DENEMESI

Twitter, platform politikasını yaydığı için Jones’un ve Infowars web okuma hesaplarını Eylül 2018’de kalıcı olarak gözlemlemişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu iPhone 15 iddiası çok konuşulur!  Herkes bir kez daha şaşıracakBu iPhone 15 iddiası çok konuşulur! Herkes bir kez daha şaşıracak
Öğretmen Marşı Meral Akşener'i ağlattı!  Gözyaşlarını tutamadıÖğretmen Marşı Meral Akşener’i ağlattı! Gözyaşlarını tutamadı
Çöpe attığınız için pişman olacaksınızÇöpe attığınız için pişman olacaksınız

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *