Ekmeğe Şubatın gördüğü zam gelecek mi yetkili isim son noktayı koydu

Ekmek zammının şubat buluşması görüşmeleceği iddialarına Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı’dan yanıt geldi. Bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyen Balcı, “Görüşme de zam da yok.” dedi.

abone ol

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, artan maliyetlere dikkat edilmesi esnafın zam talebi olduğunu söyledi. Şubat ayı tartışması içinde görüşüleceğini söyleyen Çetin’in Anlatım ekmeğe zam sinyali olarak yorumlandı.

Konuyla ilgili Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı’dan bir açıklama geldi.

NTV’ye konuşan Balcı, “Aralık nedeniyle toplantı yaptığımızda ocak ve şubatta zammın gündemde olmadığını görmüştük. Bugün de tüketimimizde bir fiyat artışı söz konusu değil.” dedi.

Ülke çapında azami kilogram fiyatının 25 lira olduğunu hatırlatan Balcı, “Gram ve fiyat olarak değişiklik arz edebiliyor. 200 gram ekmek 5 liradan satılabiliyor. Bunun altında tutucu var ama en yüksek fiyat kilogramı 25 lira. Kasımın gördüğün bu yana uygulanan fiyat uygulanıyor” diye konuştu.

Balcı, “Bu fiyat ocağı ve şubatta devam edecek. Şubat ayında görüşelecek herhangi bir konu yok. Ben mesele oda başkanımızla da görüştüm. Ekmek fiyatında dizimizde olan bir şey değil.” kullanım kullandı.

Fiyat artışı çalışmamız yok

Yanlış anlama olduğunu ve bir görüşmenin yapılmayacağını dile getiren Balcı, şunları kaydetti:

“Şu anda ekmeğin fiyat artışına yönelik bir çalışmamız ve görüşecek bir ay ve gün belli değil. Giderlerimizi yakından takip ediyoruz.”

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *