Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik’e döndük

Edirne’de etkili olan sağnak sonrasını gözlemlemek, çürümeyen alt yapı ve bozuk yol sorunundan dolayı belediyeye tepki gösterdi.

Hava tahminlerinin ardından yapılan uyarılar sonrası Edirne’de sağanak gösterisi etkili oldu. Bir anda bastıran yağmur yoları göle dönerken, bazı evlerin bodrum katlarını ve araç motorlarını su bastı. Sağanak yağmuru sonrası yıllar çözülemeyen alt yapı sorunu da yaşayanlar adeta çileden çıkardı.

Araçlar, belediyenin açtığı çukura düştü

İHA’nın aktardığına göre; göle dönen yolda belediyenin yaptığı bir çalışma sonrası açık kalan çukura 4 araç düştü. Ayrıca göle dönen yolda aracının motoruna su giren bir sürücü ise dakikalarca arabasının içinde beklemek zorunda kalarak belediyeye sitem etti. Göle dönen bazı yolar ise trafiğe kapatıldı.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik’e döndük – VİDEO

“Her yağmurda bodrum katları sular altında”

Alt yapı sorununa değinen Emre Ürenlioğlu, “Alt cennetin olması lazım. Şu anda burada yürünmüyor bile o vaziyette. Vaziyet çok kötü, alt yapı bunca yıldır neden yapılmıyor bir hiç olmasın. Belediyenin şu anda burada gelmesi bir şeylerin olması gerekiyor. Kanalların açılması lazım. Bunca yıldır bunlar bitmedi. insanlar ne yapacak” dedi.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #1

“Belediye bölümlerini denetlemiyor mu?”

Belediyenin açıkta yaşadığı çukura düşen sürücü İlhami Erdem, belediyenin görevlerini etkilediğini vurgulayarak, “Belediyemizin yaptığı çukurlar böyle işte. Biz 4. arabayız sabahtan beri. Kazıyorlar bırakıyorlar, dolgu yok bir şey yok. Aracı deviriyorduk. Aracın alt demirleri bizi kurtardı. Müteahhitler yapıyor kimse denetlemiyor. Belediye takip etsin ve yaptığı işin arkasında olsun. Özel sektöre vermek onları bırakmasın. Belediye ne için var? Vatandaşa yardım etmek için değil mi? Vatandaşın ne suçu var, madem böyle bir şey var kapatma yolu” diye konuştu.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #2

“Her taraf çukur içinde”

Taksi şoförü İsmail Canbay, gün içinde sürekli çukur için belediyeyi aradığını belirterek, “Her taraf çukur içinde, 20 oldu telefon ediyorum kimse gelmiyor. Yazı değil mi, anlık olarak götürülecek gideceğim, gidemiyorum” şeklinde konuştu.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #3

Mahalle sakinlerinden Mahir Yüksel, belediyenin önceki inşaatu bağlamadığını ifade ederek, ekiplerin bir an önce bir şeylerin olması gerektiğini söyledi.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #4

“Rögar prosedürleri nedeniyle bütün atık sular evin içinde kaynıyor”

Bodrum katındaki suları paspas ile boşaltmamaya çalışandan Erdal Kardaş, geçen senede bodrum katının su bastığını vurguladı.

Kardaş, “İlk yağmurda bu hale gelmek yine. Geçen sende 5 Kasım’da da basmıştı. 2 tane rögar hastanesi nedeniyle bütün atık sular evin içinde kaynıyor. Sabah bastı geldiler, müzakereler toplantılardan sonra yine aynı sorunla karşılaştık. Yetkililerden biran önce yardım istiyoruz. Yetkili mercilere telefon ediyoruz ama hiçbir şekilde çözülmüyor. Elimizde çek pas ile su beklemek zorunda değiliz” diye konuştu.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #5

“Sabrımız taştı”

Vatandaşlardan Namık Babacan, sabrının taştığını vurgulayarak uygulamalardan çözüm beklediğini anlattı. babacan “Seslerimizi duyun, açma kulağınızı biz bıktık, görünme rezilliği, akıyor şakır şakır. Sizin evinize böyle bir şey olsa bir gün durabilir misiniz? Sabrımız saf taştı. Turistler geliyor burada 6-7 tane otel var. Bakıyorlar, bakıyorlar leş gibi. Birer tane levha asıp çekip gidiyorlar. Hiç kimsenin eline taşınmıyor. Valim, belediye başkanım bu duruma el atın” kullanım kullandı.

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #6

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #7

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #8

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #9

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #10

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #11

Edirneliler belediyeye öfkeli: Venedik e döndük #12

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *