Ece Ronay tarafından tacizle suçlanan Mehmet Ali Erbil: ‘Oyuna getirildim’

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya mehmet ali erbil katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Kimlik doğrulama yapılan Mehmet Ali Erbil aylık gelirinin 100 bin lira olduğunu söyledi.

Sanık Mehmet Ali Erbil savunmasında, “Böyle bir olay tuzak olduğunu düşünüyorum. Ben Z kuşağıyla hiçbir fayda gözetmeksizin yardım etmek istedim, klipte oynadım.

Ben bu yaşıma kadar 4 evlilik yaptım ve rehberlik yönergeleri ancak hiçbir şekilde taciz ve şiddet söz konusu olmadı. Tuzağa geldi. Bana görüntülü telefon açtı ve bu görüntülerde müstehcen bir görüntü vardı. Eve davet etti. Adresini bina adresini verdi. Daha sonra himayem girdi ve ben muhatap olacağım dedi. Kendisi yardımcımla diyaloglara girdi. Taciz olarak nitelendirerek prim yaptı. Oyuna getirildiğimi düşünüyorum” dedi.

“SİZİ KORUMAK İÇİN BÖYLE BİR MESAJ ATTIM’ DEDİ”

Mehmet Ali Erbil’e iddianamede yer alan mesajın sorulması üzerine ise, “Mesaj atılan gün yardımcım olaya dahil oldu ve iddianameye konu ‘Bu akşam senin yanında uyumak istiyorum‘ şeklinde mesaj atmıştır. Mesaj atılırken telefon benim elimde bile değildi. Mesajdan haberim yoktu. Asistanım böyle bir olay oldu sizi korumak için böyle bir mesaj gönderdi dedi” şeklinde savunma yaptı.

Duruşma mütalaa hazırlamak üzere Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilerek ertelendi.

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianamede, Mehmet Ali Erbil’in mesajlarının Ece Ronay Bilir‘in kişilik yapısına zedeleyecek biçimlerde hakaret etmek, bir başka mesajın ise’tehdit’ Suçunu oluşturduğu ifade edildi.

Sanık Mehmet Ali Erbil’in’Elektronik haberleşme yoluyla cinsel taciz‘, ‘Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret‘ VeterinereditSuçlarından 1 yıl 11 ay 15 gün, 8 yıl 10 ay kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *