Dursun Özbek’ten “Ronaldo ne zaman geliyor?” soruya bomba cevap: Yarın Florya’da

Manchester United ile yollarını ayırmasının ardından hangi takıma gideceği merak konusu olan Cristiano Ronaldo’yu Galatasaray taraftarı takımda görmek istiyor. Sarı-kırmızılıların başkanı Dursun Özbek, Portekizli yıldızla gelen ilgili görevli esprili bir yanıt verdi.

Dursun Özbek, “Ronaldo’yu Dünya Kupası’ndan sonra mı başaracaksınız yoksa dinlenmesi için zaman mı vereceksiniz?” sorusuna verdiği demeçte, “Sen nasıl olacak? Ronaldo, yarın Florya’da (gülüyor). Her gören Ronaldo’yu tahmin ediyorum, Ronaldo’dan kurtulamadım.” yanıtını vermesi salonda gülmemelere neden oldu.

Dursun Özbek’in açıklamalarının devamı şöyle:

Yurt dışında Türkiye’nin başkentinin neresidir anketine %36 Ankara, %26 İstanbul, %19 Galatasaray deniliyor. Galatasaray böyle bir marka. Dünyada bir eğitim kurumundan çıkan bir kulüp yok. İlklerin ve enlerin takımı olan Galatasaray bu alanda dünyada tektir.

Daha güçlü bir Galatasaray ailesi istiyorsak bir güç birliğini muhafaza ediyor. Galatasaray’ın bütünleşmesi için bir çimentoya ihtiyaç var. galatasaray Spor Kulübü bu görevi kullanabilir. Galatasaray Spor Kulübü, ticari terminolojide ‘borca ​​batık’ bir kulüp durumunda. Bankalara 2,2 milyar TL kredi masrafı var. Galatasaray’ın oğlu 30 senesine baktığımız zaman hep borç batık bir kulüp. Böyle devam etme şansımız var mı? Bence yok.

Bankalar Birliği anlaşmasının zerresinde Galatasaray etiğin yeri yok, Galatasaray değerlerinin dikkate alındığı hiçbir kısım yok. O zaman kulüpleri bu anlaşmayı imzalamak zorundaydı. Ben başkan olarak bundan rahatsızım. Bu anlaşmadan çıkacağım. Göreve gittikleri önceki projelerimizi ayrıntılı anlattık. Hedeflediğimiz projelerimizden gelecek yaklaşık 10 milyar TL ile birinci hedef Bankalar Birliği’ne olan 2,2 milyar TL harcamamızı tek harcamamız.

Haberler.com – Spor

Cristiano Ronaldo Dursun Özbek Galatasaray Spor Haberler

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *