Dursun Özbek’ten Ali Koç’a cevap: Sahada yaşanan darbeleri…

Dursun Özbek, “Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi yürütürler. Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir yerde çıkmayacağı sizler de bizim gibi açıklıyor” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un davetine verdiği cevapta, “Bu metinle, başkan olacaksınız Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türk futbolunda “Herkes için adalet” arayışımıza katkıda bulunmak yerine, futbolu sahanın çıkarma amacına yönelik bir çaba içinde olduğu net bir şekilde görülmektedir. Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi yürütürler. Sahada yaşanan çöküşleri saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir yerde bulunmayacağı sizler de bizim gibi muhafaza ediyor” kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, bugün sarı-lacivertli merkezlerinin resmi internetin kalıcı bir maliyeti, “Şahsınıza açık, net ve mertçe bir çağrı yürütüyorum: gerçekten adalet, adil rekabet ve hakkaniyet arayışınız varsa, attığınız yürüyüşü savunduğunuz gibi Türk futbolunun marka değeri için yapıyorsanız , tüm manzara önünde kim haklı olarak kim yanlışları kim doğruları söylüyor kim söylemiyor oyunları tarafından hareketin zamanında gelmiş ve geçmiştir. Bu doğrultuda sizi, belirgin ve mertçe her şeyi milyonların önünü, tartışmak, dışnu aydınlatmak adına istediğiniz zamanda istediğiniz kanalda istediğiniz kişilerle birlikte davet ediyorum” ifadeleri ile Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’e bir davette bulundu. Bunun üzerine Dursun Özbek, araştırmanın ilgili olarak sarı-kırmızılı ekibin resmi sosyal medya hesabından bir açıklama paylaşarak Ali Koç’a cevap verdi. Dursun Özbek, maddi, “Tarafıma yaptığınız yayın anlatımını üzülerek okudu. Bu metinle, başkan olduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türk futbolunda “Herkes için adalet” arayışımıza katkı sağlamak yerine, futbolu sahanın kaldırma amacına yönelik bir çaba içerdiği net bir şekilde görülüyor. Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi yürütürler. Sahada yaşanan çöküşleri saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir yerde çıkmayacağı sizler de bizim gibi muhafaza ediyor. Biz, futbolun sahada oynandığını ve adaletin herkes için önemli olduğunu tüm çalıştırmaya devam etmeye devam ediyoruz. Kendileri için ayrıcalıklar isteyip sistemi buna göre dizayn etmeye çalışma karşısında da her zaman duracağız. Zaman herkesin yaşadıkları gözlerden etkilensek de Türk futbolunun ve kulüplerimizin vizyonunu büyütmek ve değerini artırmak için ortak bir çaba ve sağduyuyla hareket etmek, sahiplerini korumak olmalıdır. Biz tüm bu çabalara inat, rekabet sahamızı içinde sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın tamamı:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *