Dünya Kupası’nda yıldızlaşan Enner Valencia’ya talip var! Katar’da izlediler… Fenerbahçe transfer haberleri

Ekvador Milli Takımı’yla Katar Dünya Kupası’na damgasını vuran Enner Valencia, Katar ve Hollanda’ya attığı gollerle tüm dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Enner Valencia, Ekvador Milli Takımı’yla Dünya Kupası’nda üst üste 6 gol atan ilk oyuncu liginde Salenko ve Rossi’nin Dünya Kupası’nda üst üste 7 gol atma maçında Senegal maçında kaybetmişti. Bu sezon Fenerbahçe formasıyla 22 resmi maçta 15 gol atan ve 4 asist yapan Enner Valencia, Süper Lig ‘de gol geçmişinde zirvesinde bulunuyor.

Enner Valencia, Dünya Kupası’nda 3 maçta attığı 3 golle dikkatleri üzerine çekti. Turnuvanın ardından oyunculara talipler çıkmaya başladı

.Katar’da izlediler

Valencia’nın peşinde düşen Avrupa kulüplerinden biri de Fiorentina. Fanatik’in açıklamasına göre Corriere dello Sport, sportif direktör Nicolas Burdisso’nun Katar’da devam eden Dünya Kupası’nı izlediğini, özel olarak takip ettiği listelerden Enner Valencia’nın olduğunu yazdı. Fiorentina’nın ocak başında olmazsa, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Valencia’yı yaz döneminde kadrosuna katmaya çalışacağı kaydedildi.

“Önceliği Fenerbahçe ama…”

33 yaşındaki forvetin menajeri Gonzalo Vargas ise Valencia’nın geleceğiyle ilgili gördüklerini söyledi: Çok sayıda ülkede ilgi var. Ekonomik olarak büyük birikim olan takımlar Valencia’yı yönetmeye, her zaman Fenerbahçe’nin önceliğine sahip oldu. Ancak diğer takımlardan gelen tekliflere ve ilgiye de kulak vermemiz gerekiyor. 3-4 yıl daha Avrupa’da devam etmek istiyor.”

Fenerbahçe ile 1+1 yıllık anlaşma…

Geçen günlerde A Spor, Fenerbahçe’nin sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Enner Valencia ile 1+1 yıllık anlaşmaya varacağını iddia etmişti. Haberde Valencia’nın mevcut sözleşmesindeki gibi 1,5 milyon euro garanti ücretinin ödeneceğini ifade edilmişti.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *