Dogecoin Yatırımcılarının Yüreği Ağzında! Saatler Sonra Belli Olacak! › CoinTürk

Dogecoin yatırımcıları için saatler kaldı. Fiyatta ciddi volatilite kapıda gibi görünüyor.
Okuma Süresi: 2 Dakikalar

Teknik analizin açıklayabileceği fiyat hareketleri birçok kripto para için geçerlidir. Ancak Dogecoin bunlardan değil. DOGE çok daha spekülatif bir kripto paradır ve bazen gerçekleşmeyen olayların sonucu fiyatının hızla yayılmasını görebiliriz. Bugün giderek biri yaşanacak gibi görünüyor. Sadece saatler sonra DOGE için volatilite artabilir.

Dogecoin Son Dakikalar

Bugün 23:00’da ABD piyasaları kapandıktan sonra Tesla’nın 2022 son çeyrek kazançları açıklanacak. Daha da önemlisi Tesla tarafından ölçüm ayrıntıları güncellenecek. Geçen yıl Elon Musk ellerindeki DOGE varlıklarının satılmadığı yönünde bir açıklama yapmış ve bunları tutabileceği imasında bulunmuştu. Peki ya DOGE veya BTC aldıysa? Özellikle Dogecoin yatırımcılarının heyecanı bu yaşadıkları katlanarak artıyor. Eğer Musk, bir sürpriz yolculuğu aşırı satış ortamı kripto alımına yöneldiyse bu durum DOGE fiyatının hızla artmasını sağlayabilir.

Bitcoin fiyatı 22.800 dolar seviyesini kaybettiği için altcoinlerde satışlar tekrar başladı. DOGE fiyatı da bu sonuca %5’e yakın değer kaybıip 0,084 dolar geriledi. Son PMI verilerinin genelde genel bir düşüşe neden olabileceğinden bahsetmiştik. Nitekim öyle de oldu, şimdi Fed toplantısına yaklaşık 1 hafta kalmışken fiyatın dirençlerde zorlanmaya başlaması normal görünmeli.

DOGE Yükselir Mi?

Tesla veya genel olarak Elon Musk’ın başarısı Dogecoin yatırımcılarını pozitif doğrulukla. Tesla’nın kazançlarında bir dizinin devam etmesi DOGE fiyatının da yükselmesine neden olabilir. Nitekim Twitter’ın Musk’a satışı dahil birçok olay DOGE fiyatını olumlu/olumsuz etkilemişti. Buna DogeBaba etkisini söyleyebiliriz. Şimdi gelelim gerçeklere. Bu hafta açıklanmaya başlayan kazanç raporları genel olarak ABD harcamalarının kazançlarında bir suça işaret ediyor. Dün akşam gelen Microsoft raporu da beklenti altındaydı.

O halde Tesla’nın diğer yolcularından gelen raporuna bakarsak beklenti altı kazanç açıklama kasası biraz daha yüksek. Buna göre Doge fiyatinda beklenenin karsilasmasini de görüsünüz. Sonuç ne olursa olsun Doge Yatırımcıları için yüksek değişken saatler sonra başlayacak. Elon Musk‘ın kripto alımı sürprizi piyasaya sürülecek, ancak buna pek ihtimal verilmiyor. Doçentliklerinin özellikle giderlerinde yüksek kaldıracın zararını görebileceği bir gün bizi bekliyor olabilir.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *