Dev otomobil markasından korkutan çağrı! Sayısı 321 binden fazla – Finans haberlerinin doğru adresi

Çoğu otomobil üreticisi zaman zaman otomobillerini geri getirmek zorunda kalabiliyor. Bu firmalardan biri ise Elon Musk’ın üst yöneticisi (CEO) olduğu; Model S, Model 3, Model X ve Model Y isminde bulunan araçlarda bulunan elektrikli otomobil Tesla. Tesla daha önce binlerce otomobilini geri çağırmıştı. Şimdi Reuters’ın haberine göre bir geri çağırmaya daha imza attı. İşte detaylar…

TESLA’DAN ŞOK GERİ ÇAĞIRMA!

Habere göre Tesla, ABD’de 321 binden fazla aracı, yanlış yanmasına neden olan bir yazılım hatası nedeniyle geri çağırıyor. Elektrikli araç üreticisi, ilgili geri çağırmanın bazı 2023 Model 3 ve 2020-2023 Model Y araçlarını kapsadığını söyledi.

Tesla, arka lamba giderlerini düzeltmek için bir OTA güncellemesi yayınlayacağını ve geri çağırmayla ilgili herhangi bir kaza veya hasar raporu göstermediğini gösterirken, geri çağırmanın, ekim ayı sonunda büyük l dış pazarlardan gelen ve aracın arka lambasının yanmadığını iddia eden müşteri şikayetlerinin geldiğini belirtti.

Tesla1

Araştırma sonucunda, en düşük noktalar, araç uyandırma işlemi sırasında yanlış arıza tespitlerine neden olabilecek bir anormallik nedeniyle ışıkların aralıklı olarak çalışmayabileceği tespit edildi.

30 BİN MODEL X’İ GERİ ÇAĞIRMIŞTI

Haber, şirket cuma günü Amerika Birleşik resim’ndeki yaklaşık 30 bin Model X otomobilini ön yolcu hava yastığının yanlış açılmasına neden olabilecek bir sorun nedeniyle geri getirmesinin ardından geldi.

Ardı ardına gelen geri çağırmalar nedeniyle, şirket hisleri yaklaşık yüzde 3 düştü ve son iki yılın en Düşük Bölümü indi.

NHTSA önlemlerine göre Tesla, 2022’de ABD’de 3,7 milyon fazla aracı kapsayan 19 geri çağırmayı açıkladı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Otomobilleri Çin'den Türkiye'ye böyle dile getirdilerOtomobilleri Çin’den Türkiye’ye böyle dile getirdiler
Tüm emeklilerin hesaplarına yatacak: En az 2.200 TL verilecek!  İşte detaylar...Tüm emeklilerin hesaplarına yatacak: En az 2.200 TL verilecek! İşte detaylar…
Bölgesel asgari ücret katmanları... İşte patronların istedikleri rakamBölgesel asgari ücret katmanları… İşte patronların istedikleri rakam

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *