Dayısı ‘Katil Meclis’tedir’ dedi, Sinan Ateş’in ailesinden yeni açıklama geldi

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş‘in dayısı Halil İbrahim Bozkurt’un “Bizim evladımızın katili Meclis’tedir. Bunu Türkiye de biliyordu” Tepkisinin ardından Ateş’in eşiğinden yeni bir açıklama geldi.

Sinan Ateş’in ailesinden #SinanAteşİcinAdalet Etiketiyle yapılan açıklamanın anlamı, Ateş’in cenazesine ve ardından okutulan Kuran tilavetlerine katılmayı sağlayan ve dua eden Kuran okuyan-okutan herkesi Ateş ailesi olarak teşekkür edildi.

Cinayetle ilgili mahkeme hükmü ilk evden beri ailesinin avukatı Ali Yücel tarafından takip edildiği belirtilen koruma altına alınması “Aile adına yaptığımız bu iki açıklama dışında hiçbir söz ailemiz adına söylenmemiş olması gerekmiyor. Bundan sonraki süreçte hasıl olması halinde tarafımda ya da aile avukatımız tarafından açıklama yapacaklar” denildi.

“En son beri hassasiyet gösterdiğimiz üzere operasyonları hukuki ve vicdani bir şekilde tüketimin sağlıklı olmasını hedefliyoruz. Devletimizin bu süreci Türkiye’nin demokratik bir hukuku devleti bilmek daire inançları yaralamak yerine pekiştirecek şekilde yürütüldüğüne inancı” denilen açıklamanın devamı şöyle:

Mücadelemiz hukuki zeminde olacaktır. Aile olarak, üzerinde gizlilik kararı bulunan dosyaya ilişkin haklılığımızdan, hukuka ve devlete olan güvenimizden müşterilerimiz suskunluğumuzu korumaya gayret ediyoruz.

Her şeyden önce Allah’ın adaletinin teknolojikine iman ediyoruz. Devletimizin, vicdanları yaralayan bu kahredici cinayeti tüm kararlarıyla aydınlatacağından kuşku duymuyoruz. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tüm delilleri eksiksiz bir şekilde ve ivedi olarak ortaya koyacağına olan inancımız tamdır: “Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.”

Hukuki süreçlerde ilk günden beri aile avukatımız Av. Ali Yücel takip etmektedir. Aile adına bu iki açıklama dışında hiçbir söz aile adına söylenmiş değildir. Bundan sonraki süreçte ihtiyaç hasıl olması halinde tarafımca ya da aile avukatımız tarafından açıklama yapılacaktır.

Ülkücü Şehit Sinan Ateş’in katilleri ve bu cinayeti azmettirenler muhakkak ki her iki dünyada da hesap verecek. becerileri ki Allah; hüküm ve hikmet sahibidir, her şeyden haberdardır. Dua ile…”

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *