Cumhuriyet savcısı, meslektaşını taciz etti, evini bastı: Seni istiyorum, çok güzelsin

Cumhuriyet Savcısı AK, sosyal medyadan yayılan kadın savcı Ş.A.’ya mesajlar attı, karşılık alamayınca Konya’ya gidiş kapısına dayandı. Evini basıp savcıyı rahatsız eden AK hakkında soruşturma başlatıldı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Antalya Manavgat’ta görevli Cumhuriyet Savcısı AK, sosyal medyada sahte hesaplar yoluyla Konya Beyşehir’de görev yapan Cumhuriyet Savcısı Ş.A.’ya mesajlar attı. Ş.A. Küçük buluşmalara düşen bu mesajlarla ilgilendi. Geçen gün erken ölümün eşinin aracıyla Manavgat’tan Beyşehir’e giden AK, Ş.A.’nın apartmanına girdi. Burada Ş.A.’nın komşusu MD’ye kendini polis olarak tanıtan AK belgesi imzalatacağını savunan kadın savcının dairesini öğrenip zile bastı. Ş.A.’nın kapısının açılmasıyla içeri dalan AK “Seni istiyorum, sen çok güzelsin” diyerek kadına sözlü tacizde bulundu. Ş.A. “Ben seni bilgisayara bile ne taşımam” dedi. AK, “Hayır konuşacağız, seni istiyorum. İçinde ben de savcıyım. Sana çok ulaşmaya çalışıyorum. Hafta sonları Konya’ya gidiyorsun. O yüzden hafta sonu gelmedim” diye karşılık verdi.

Kadını savcı kolundan sürükleyip oturma odasına götüren AK, “Neden başını örttün, sen çok güzelsin” diyerek üzerine yürümeye başladı. Ş.A. “Beni bırak, istemiyorum” diyerek itti. AK, “Nasıl yani beni istemiyor musun, benimle oynadın mı? O zaman neden benimle konuştun?” dedi. Ş.A. da “Ne oynaması, ne konuşması yalvarırım, git” yanıtını verdi.

Reddedildiğine ikna etmeyen AK “İnanmıyorum sana, beni istemediğine yemin et” deyip Kuran’a el basmasını istedi. A.K’nin bir an önce gitmesi için Kur’an’a el basan kadın savcı Ş.A., “Kimseye bir şey söylemem, mesaiye gelmediğim fark edilir, lütfen beni bırakın” dedi. “Beni istemiyor musun?” diye tekrar soran AK, yine olumsuz yanıt alınırca “Ben zaten karımı seviyorum, karımdan boşanmadan seninle de olacağım diye düşünmüştüm. Hakkını helal et” diyerek evden çıktı. Yaşayan olay sonrası Cumhuriyet Savcısı kadın, meslektaşından şikayetçi oldu.

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturmada Ş.A. ile aynı apartmanda yaşayan MD, AK’yi teşhis etti. Soruşturma uygulaması A.K’nin Antalya’da görevli olması nedeniyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *