Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğretmeni: İyi bir masalbeydi

Emekli öğretmen Müzekka Gürbüz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok başarılı bir öğrenci olduğunu, cumhurbaşkanlığı görevine de layık olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmeni: İyi bir masalbeydi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın lise öğretmeni Müzekka Gürbüz, eğitimciliğin hayatını anlattı.

Kocaeli’de yaşayan 92 yaşındaki emekli öğretmen Gürbüz, ortaokulu Bulgaristan’da bitirdikten sonra Türkiye’ye geldi.

Mezun olduğu lisede görev aldı

Burada da 1950’li yıllarda İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra aynı lisede öğretmenlik görevine başladı.

Pek çok başarılı öğrenci yetiştiren Gürbüz’ün ülkeleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmeni: İyi bir masalbeydi #1

“İstanbul İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarındanım”

İstanbul’a gelişen eğitimleri anlayan emekli öğretmen, “Burada İmam Hatip Lisesi açıldı, Bulgaristan’da kapandı. Allah’ın hikmeti. Buraya geldim. İstanbul İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarındanım. Sonra Yüksek İslam Enstitüsü açıldı, orayı da bitirdim. Ondan sonra öğretmen oldum. Birkaç ismi sayamadığım genci mezun olduk. Hepsi görev aldılar, görevlerini yapıyorlar. Güzel delikler geldiler, aralarından Cumhurbaşkanı bile çıktı.dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmeni: İyi bir masalbeydi #2

“Bugün başımızda olmasına duacıyız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrencilik yıllarını anlatan emekli Müzekka Öğretmen Gürbüz, “Çok terbiyeli biriydi. Hakikaten de terbiyeli, uslu bir öğrenciydi. Başka çocuklar gibi yaramazlık yapmazdı. Ön sırada oturuyordu, dinliyordu. Sorduğumda cevap veriyordu. Öyle iyi bir çocuktu. Bilirsiniz, masallar arasında binbir türlü çocuklar var. Yerinde duramayanlar olması ama o akıllı, uslu dersi dinliyordu. Bugün başımızda olmasına duacıyız, Allah korusun. Memleketimiz için bir şanstır. Her kula nasip olmaz. Memleketimizi Allah düşmanının şerrinden korusun, dua edelim. Allah yardımcıları olsun.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğretmeni: İyi bir talepti VİDEO

“O göreve layıktır”

Müzekka Gürbüz, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevine layık olduğunu belirterek, “Muhakkak iş yapacağı belliydi.şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmeni: İyi bir masalbeydi #3

“Öğretmen demek öğretmek demek”

Genç öğretmen tavsiyelerinde bulunan Gürbüz, “Genç öğretim öğretenler. Biz çok öğretmen gördük. Muhabbet öğretmen veren de gördü, öğreticiyi doğru düzgün veren de gördü. Öğretmen dedin çocuklarla tabii konuşacak ama hep sürekli muhabbet olmaz, sürekli de ders olmaz..” ifadesini kullandı.

İHA’nın sorumluluğuna göre; Müzekka Gürbüz, tüm bölümleri Öğretmenler Günü’nü de kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmeni: İyi bir masalbeydi #4

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *