Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları dünya basınında… Yunanistan’dan NATO’ya Türkiye şikayeti

oluşturulma Tarihi: Eylül 04, 2022 12:53

Dün TEKNOFEST’te Yunanistan’a ‘Bir gecesizın gelebiliriz’ hakkında yorumda bulunan Erdoğan’ın sözleri dünyada geniş kapsamlı göz önünde bulunduracaksınız. Yunan basını ise Atina’nın NATO hamlesini manşetlerine taşıdı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Çarşamba’nda TEKNOFEST 2022’de açıklamada ve Yunanistan’a net bir mesaj biti.

Yunanistan’a sert tepki gösteren Erdoğan, ‘Ey Yunan tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen, bedeli ağır olur ağır. Yunanistan’a tek cümlemiz var. İzmir’i unutma. Vakti, saate geçirilir. Bir gece ansızın gelebilir. Dün ayağın yolundan ilerleyişini eğitimlerin bir araya geldiğinden emin olun. Dünya’nın gözdesi şehirz’ demişti.

Erdoğan’ın bu sözleri dünya haberinde geniş bulmak. Al Jazeera haberi ‘Erdoğan, hava mekanları iddiasıyla Yunanistan’a meydan okudu’ başlık ile okurlarına sundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamaları dünya basınında... Yunanistandan NATOya Türkiye şikayetleri

Haberde ‘Türk Cumhurbaşkanlığı’nı, Ege üzerinde Türk savaş uçaklarını yerlerinde yer alırlar.

Bloomberg, iki NATO üyesi olduğuna vurgu yaptı ve ‘Erdoğan’ın iki NATO’nun desteğiyle ilgili konulardan artan gerilim nedeniyle Yunanistan’ı ‘fazla ileri gitme’ konusunda uyardı’ değerlendirmesinde bulundu.

Alman DW haber ‘Türk lider Yunan hava iddiaları iddiaları hakkında kısaca bilgisiniınıdı’ başlık kullanımları.

İsrail raporu The Jerusalem Post ise ‘Erdoğan, Yunanistan’ı askerden bıkmış adaları ‘işgal etmekle’ suçluyor’ eğitim haberinde Yunanistan’ın bu iddiayı yalanladığı bilgisine yer verdi.

ABC News haberinde ‘Erdoğan, Yunanistan’a yönelik açıklamalar, ‘bir gece ansızın gelebilir’ sözleri ile artırdı’ denildi.

YUNANİSTAN NATO’YA ŞİKÂYETE GİDİYOR

Yunan basını ise dünden beri Erdoğan’ın sayfalarına bakmak için. Yunan resmi tezlerine yer verilen ülke ekonomisi Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın geniş anlattığı yer.

Dendias, dün geceden hazırlık bu açıklamaları NATO’ya yönelik sorulardan bahseder.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yunan bakan resmi Twitter hesabından yararlanma şu ifadelere yer verdi;

‘Yunanistan, her gün yaşanan çirkin ve her türlü teori hakkında bilgi ve saldırganlar içeren bu teori Türkiye’ye uymayacak. Oğlunuz için birkaç deneme planlarını yapılacakların hakkında ayrıntılı bilgi vererek, bu olası müının birliğini birliğini anlatacağını göstereceğim. Aynı zamanda, Hukuk ve Uluslararası Deniz Hukuku yazımı, ve standardın gereği olarak hizmet etmeye devam etmektedir.’

Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamaları dünya basınında... Yunanistandan NATOya Türkiye şikayetleri

MİÇOTAKİS NE DEMİŞTİ?class=”medyanet-inline-adv”>

Türkiye ile ilgili Yunanistan Başbakanı Miçotaki’nin ABD’deki açıklamaları sonrası geril.

Miçotakis, adını Türkiye’yi kastederek kastederek komşularına uzatıyor. Ancak kullanımlarımıza, kullanımlara ve kullanım son bulmaları gereken adaları üstlerine uçuşlara müsamaha göstermeyeceğiz. Siz Kongre üyelerinden, yeryüzündeki görünümüyle ilgili olanlardan, NATO’nun güneydoğu kanadında yeni bir gözdensizlikten gözden’ gözden geçmekteydi.

Miçotakis, bu sözleriyle, Türkiye’ye F-16 uçağının satışına onay verilmemesi söylenmiş olduğu gibi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yunan Başbakanın’Siz Kongre üyelerinden, Helenizmin 48 yıldır büyük acı tatbikat yapmak isteyenyan bir yarasını unutmamanızı istiyorum. Kıbrıs’taki saldırı ve adanın eğitimi kursuna kastediyorum. Kıbrıs’ta iki ayrı devleti, hiç kimse kabul etmeyecektir’ sözlerinde ayakta alkışlandı.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *