çocuklara ile sağanak ve sel uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini sosyal medyadan duyurdu. Buna göre; İstanbul, Bursa, Edirne dahil olmak için yağmur, Kocaeli çevresi, Sakarya, Trabzon, Rize ve Artvin için ise sel uyarısı yapıldı. Bazı sokak metrekareye 110 kilograma kadar düşeceği bildirildi.

Yedi günlük tahminleri içeren haritayla birlikte yapmak, “4 – 10 Eylül 2022 geçen hava mevsimlerinin normalleri, geçen mevsimden itibaren azalarak normal mevsimleri yakınna düşeceği tahmin ediliyor” ifadelerine yer.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Ardahan çevreleri ile bu akşam merkezi Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinin yerel sağanak ve gök gökyüzüne gökte, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli çevreleri ile Sakarya’nın kuzey ilçelerinde güçlü, Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin kıyılarında çok güçlü ve olması bekleniyor.

Rüzgarın kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli çevreleri ile Sakarya’nın kuzeydeki güçlülerinde (25-60 kg/m²), Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin kıyılarında çok güçlü ve ilçeleri olması bekleniyor (60-110 kg/m²) bekleniyor sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolusu, kısa süreli süreli kalınan sürelerde aksamalar gibi yoğuna karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *