CIA başkanı gizlice Kiev’e gitti! Sır gibi saklanan toplantı…

Oluşturulma Tarihi: 20 Ocak 2023 10:28

The Washington Post gazetesi CIA yöneticisi William J. Burns’ün geçtiğimiz hafta gizlice Kiev’e karşılaşma ve Ukrayna lideri Zelenski ile sır gibi saklanan bir toplantı gerçekleştirdiğini duyurdu. Rusya’dan gizli görüşmeye ilişkin bir açıklama henüz gelmedi.

24 Şubat’ta başlayan Ukrayna savaşı neredeyse birinci yılı doldurmak üzere. Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’nin, ülkesine daha çok silah kullanımına yönelik çabaları sonunda meyve vermeye başladı.

ABD’DEN YENİ DESTEK PAKETİ

ABD geçen günlerde zırhlı araçlar ve hava savunma sistemlerini de içeren toplam 2,5 milyar yeni bir paket açıkladı.

İngiltere, Polonya, Letonya, Litvanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hollanda ve Slovakya da dün düzenledikleri bir toplantı ile Kiev’e daha çok destek vereceklerini duyurdular.

CIA başkanı gizlice Kieve gitti Sır gibi saklanan toplantı...

Fransa ve İngiltere’de Ukrayna’ya tank gönderme sözünü açıklamaları bugün benzer bir kararın da Almanya’dan gelmesi bekleniyor.

ABD HAVA SAVUNMA SİSTEMİ GÖNDERİYOR

ABD Savunma Bakanlığı, Ukrayna’ya gönderilecek yeni paket içerisinde, 59 Bradley zırhlı araç, 90 Stryker personel gemisi ve Avenger hava savunma çıkışlarının yer alacağını duyurdu.

Pentagon yeni yardımların, işletmeleri artırma Rus hava saldırılarını savuşturmaya yardımcı sonuçları beklediğini duyurdu ve ABD’nin aldığı kadar Ukrayna’ya 26,7 milyar gönderen destek sağladığı vurgulandı.

CIA başkanı gizlice Kieve gitti Sır gibi saklanan toplantı...

ZELENSKİ İLE CIA ARASINDA GİZLİ GÖRÜŞME

Ukrayna’ya destek açıklamaları peş peşe gelirken, The Washington Post gazetesi ortaya çok konuşulacak bir iddia attı.

Gazetenin iddiasına göre, varlığı açıklanmayan üst düzey bir ABD’li yetkili CIA yöneticisi William J. Burns’ün Ukrayna lideri Zelenski ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı.

CIA başkanı gizlice Kieve gitti Sır gibi saklanan toplantı...

GEÇTİĞİMİZ HAFTA GİZLİCE KİEV’E GİTTİ, RUSYA’YA İLİŞKİN İSTİHBARATLARI ANLATTI

Gazete Burns’ün eski haftası gizlice Kiev’e emanet yazdı.

Burns burada Ukraynalı lider ile Rusya’nın bundan sonra atacağı bilgiler ve planladığı saldırılara ilişkin ABD istihbaratlarını paylaştı.

Sır gibi bir saklama toplantısında Zelenski, ABD ve Batı’dan gelen yardımlarla ilgili endişelerini paylaştı. Burns ABD’nin desteklerini sürdürmeyi planladığını belirtti ancak bir noktada bu yardımların zorlaşacağını vurguladı.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *