CHP’li Gürsel Tekin’den, ‘HDP eleştirileri’ne yanıt

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin; Konuk olduğu programda, “İktidar HDP’ye bakanlık yapacak mısınız?” sorusuna”HDP’li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? zaman milli geleceği burada kalacak. Bu seçimin yarın nasıl oy verecek gösterine.

Zafer Genel Partisi Başkanı Ümit Özdağ, “Milli Eğitim mi, İçişleri, dışişleri, Enerji, Milli Eğitim mi Buna Gürsel Tekin’Kesinlikle olmaz’ diyecektir. diyor, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise “CHP’liler açıklıyor. Gürsel Tekin, HDP’ye bakanlık verilemeyeceğini söylüyor. Gürsel, harbi cevap ver. Askerlerimiz mi PKK’lı olacak, polisimiz mi PKK’lı olacak? Savcılarımız PKK’lı mı olacak?Eğitimleri Kandil’de mi yapılacak?” ifadeleriyle Tekin’i eleştirdi.

CHP’Lİ GÜRSEL TEKİN’DEN YANIT

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, Melih Gökçek’in paylaşımını alıntılayarak şu açıklamaları yaptı:

  • Sayın Gökçek, bu ülke HDP’liler bakanı oldu. Onaylayan da Erdoğan’dı. O dönem polisi PKK’ya mınız, hakim ve savcıları eğitime Kandil’e mi yolladınız? İşinize biraz devir değişince böyle bir anlayış olmaz. Türkiye’de anayasa var. Bu anayasaya göre hareket edilecek.

Gürsel Tekin, daha sonra Özdağ’ı etiketleyerek şunları söyledi:

    • Sn. Ümit Özdağ, partilerini görerek kurdu mu? Anayasa ve çözüma göre. Neye göre oldu mu? Anayasa ve çözüma göre. Darı oyunu, okur de olur, bakan da olur. HDP için de aynısı geçerlidir. Kimse anayasal, demokratik düzenin üstünde değildir. Siyasi sistemin düzeninin içinde. Siyasi tercihler farklılığı olması da normal. Ama yasal olarak faaliyet gösteren partileri kafamıza göreyleleyemeyiz, cüzzamlı işlemleri yap. 7 milyona yakın insanımız oy verecekse saygı duyacağız.
    • Bu ülkenin esası olan anayasayı ve demokrasiyi savunmak. AKP’nin sabahtan akşama sahip olacağına göre birilerini önce övüp sonra gömemeyiz. Esad dün, bugün yarın belli değil. HDP dün çözüm ortağı, bugün terorist. Böyle anlayış olmaz. Bizim ilkelerimiz var. İlkemiz nedir? Laik, demokratik, sosyal devlete sadakat. Bu ne demek? Kanunine sınavı var, masumiyet kar hakkı var. Temel haklara saygız. HDP yasal faaliyet gösteren partidir, AKP hangi hakka sahipse ona da sahiptir.
    • Terörist bir tanım değil, seçim seçimlerini yoksa anlar ve iftira. Bugün HDP’li Nimetullah Erdoğmuş TBMM Başkanvekili. AKP’den ödül de, “Sayın Başkan” diyor, söz istiyor. Meclisi teroristler mi yönetiyor? Böyle saçma sapan bir mantık mı olur? Demokrasi, gözdeki fotoğraf çektirmekten biraz daha fazla şey istiyor. Sayısal demokrasi jelibon rezervinden yapılmıştır. O nimete sahip olanlardan biri, temel ve temel donanıma sahip olmak için kullanılabilir.

“DEMİRTAŞ’I HAPSE ATTILAR, TÜRKİYE NE KAZANDI?”

  • Dün Melih Gökçek’te kapatıldığında’ demokrasi’. Gemerek’ten gelen kararla kongre yapılmak üzere başkaları da planlandı. Zor durumumuzda aradığımızda adalet ve onun zamanını koruyacağız. Siz de bunu sorun. Selahattin Demirtaş’ı hapse attılar. Bu ülke daha özgür, daha mutlu, daha umutlu bir ülke mi oldu? Dün ‘federasyonu tartışabiliriz’ diyenler, bugün ‘HDP kapatılalım’ diye tempo günümüz mü? Türkiye ne kazandı?
  • tane adam kendi düzenlerine devam edecek, dinozor heykeli yerleştirme paraacak, döviz garantili sözleşmelerle keselerini dolduracak diye bu ülke insanlarını birbirine karşı düşmanlıktan, düşmanlıktan, kandan, kendisinden besleniyor. Olan 83 milyon vatandaşımıza oluyor. Hukuka, demokrasiye, haklarımıza sahip olan gençsek dün Demirtaş’ı hapse atan canavarları yutuyor, bugün Gülşen’ı yutuyorları tweet’leriyle kapılarında süründürüp, 8 Mart’ta “ritmik zıpladığı” için kadınları değer alıyor.
  • Onu, bunu, Ümit Özdağ’ı veya Selahattin Demirtaş’ı sevmeme, oy vermeme, desteklememe hakkımız var. Haksızlarla, iftira atıp özgürlükleri ve gasp hakkımız yok. Demokrasi budur. En büyük nimettir. Ona yemenler da canavarların elinde olurlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *