Cephede Wagner dehşeti! 2 yasaklı hareketin sonucu hadim

Neredeyse 1 yıldır devam eden Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hiç de Kremlin’in beklentisi gibi gitmedi. Kremlin, savaşın ilk grubunu Kiev’e tırmanarak Vladimir Zelenski’yi düşürdükten sonra kendine bağlı kukla bir yönetim getirmeyi planlıyordu.

Rus ordusunu savunma kararlılığı 2. bölgede Kiev’den geri çekildi. Kuzey cephesinin de rakipleriyle birlikte işgal doğu ve güney cephelerine kaydı. Rus birlikleri liman kenti Mariupol’ü aylar süren bombardımanın ardından ele geçirebildi, doğuda ise Donetsk ve Luhansk’ın neredeyse tamamı işgal edildi. Ancak Haziran ayında Ukrayna’ya ulaşan bir silah, dengeleri temelinden anlıyorum.

Almanya resmen duyurdu!  ABD sahaya giriyor

Almanya resmen duyurdu! ABD sahaya giriyorHaber Görüntüle

Cephede Wagner dehşeti 2 yasaklı hareketin sonucu hadım

HIMARS’LAR GELİNCE RUS ORDUSU DAĞILDI

Uzun menzilli Çoklu roketatar sistemi HIMARS’ın Ukrayna’ya yatmasından önce Rus işgalcilerinin ilerleyişini durdurdu, ardından karşı taarruz gerçekleşti. Ağustos sonunda harekete geçen Ukrayna birlikleri, daha önce ülkenin en büyük ikinci şehri Harkov çevresini birkaç gün tekrar kontrol altına aldı.

Geçen eylül evinde ise aylarca ertelediği seferberlik çalışmalarını ‘kısmi’ olarak ilan etmek zorunda kalan Rusya lideri Putin, Ukrayna bataklığından onlar yaşamak için son olarak işgal komutanını görevlileri ve Suriye’de savaş deneyimi bulunan Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov Ukrayna’daki askerlerin başına getirildi.

ABD-Almanya kavgası ayyuka çıktı!

ABD-Almanya kavgası ayyuka çıktı!Haber Görüntüle

Cephede Wagner dehşeti 2 yasaklı hareketin sonucu hadım

Rusya’nın böylesine bir hezimete uğramasının en büyük nedeni ise Ukrayna’nın NATO topraklarından aldığı destek. Ukrayna, işgalin ilk kontrolünü Türkiye’den satın aldı Bayraktar TB2 uçuş hava araçlarının yanı sıra binlerce Javelin ve Nlaw tankavar füzelerini kullandı. Savaşın ilerleyen bölümlerinde ise IRIS-‘T’ler, NASAMS’lar, Starstreak’ler ve en sonunda Patriot’lar sahadaki yerini aldı.

Türkiye tatili yaktı!  Putin herkesi aşağıladı

Türkiye tatili yaktı! Putin herkesi aşağıladıHaber Görüntüle

2 YASAKLI DAVRANIŞIN CEZASI HADİM

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Rusya’nın cephedeki en büyük kozlarından olan Wagner grubu vahşeti dünyayı kucaklamaya bomba gibi düştü. Putin’in özel olarak finanse ettiği birimin teslim olan askerlerine yaptığı canilik ortaya çıktı.

İşgalin beklediği gibi gitmemesi ve Rus taraflarına ölü bakışlar her geçen gün çocuklar Wagner askerlerini de psikolojik olarak ifade ediyor. Bir zamanlar savaştan kaçan ve Ukrayna ordusuna teslim olan birliklerle ilgili korkunç bir detay ortaya çıktı.

Alman duvarı yıkılıyor!  Leopard için izin istediler

Alman duvarı yıkılıyor! Leopard için izin istedilerHaber Görüntüle

Cephede Wagner dehşeti 2 yasaklı hareketin sonucu hadım

YARALANAN ASKERLERİ KURTARMAK YASAK

Söz konusu olayda Wagner kalıplarının teslim olanların yakalandığı takdirde öldürülmeden hadım edildiği belirtildi. Vahşetin ayrıntıları ondan da sınırlı değil. Wagner grubu askerleri, oğlu gelen bir emre göre yaralı askerlerini düştükleri yere bırakıp kaçıyor. Kurtarmaya çalışanlara ise ağır cezalar veriliyor.

Ve 'tabu yıkılıyor!'  Ukrayna'nın çiftleşmede hatırası

Ve ‘tabu yıkılıyor!’ Ukrayna’nın çiftleşmede hatırasıHaber Görüntüle

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *