Carsen Edwards Alev Aldı; Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet Karşısında Zorlanmadı


Eurohoops Ekibi tarafından / info@eurohoops.net

Ülke basketbolunun efsane ismi Mehmet Baturalp’in anısına düzenleme TÜBAD Turnuvası’nın ikinci karşılaşmasında ezeli rakipler Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Emlakjet, Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiler.

Yeni transferleri Carsen Edwards ve Johnathan Motley ile Fenerbahçe Beko, yeniden sona ileriye götürdüğü karşılaşmayı 77-95’lik skorla kazandı.

Bu sonuçla Fenerbahçe Beko, maçın finalinde Anadolu Efes’in rakibi oldu. Final karşılaşması, 4 Eylül Pazar günü saat 21.00’de yine Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

Beşiktaş Emlakjet ise, kendilik maçında Bahçeşehir Koleji’yle kozlarını paylaşacak. Müsabaka 4 Eylül Pazar günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

Fenerbahçe Beko’nun skor transferi Carsen Edwards, 30 sayıyla karşılaşmanın en iyi ismi oldu. Yazın yapılan eklemelerden Johnathan Motley 22, Scottie Wilbek 6 sayıyla size giriş sağlıyorlar.

Beşiktaş Emlakjet’te ise yeni transfer Gediminas Orelik ve David McCormack’in performansları, başarı için yeterli değil.

Maçın Hikayesi:

Karşılaşmaya Carsen Edwards’ın üst üstü dört üçk isabetiyle hedefbahçeko, savunmada rakibi olmak kolay sayı tebrikce ilkten skor üstünlüğünü üstün tutuyor. Karşılık olarak Gediminas Orelik ve Bryce Brown’la yanıt veren Beşiktaş, skoru 14-17’ye getirdi. Devamında uzunları Motley kısa çiftleri ve John Fenerbahçe, farkı ilk kez uzun zamanları ve John hanelere çıkardı. Son ilerlemede üretkenliğini sürdüren sarı-lacivertli ekip çalışması üstün: 22-33

İkinci çeeğeyr savunmada daha sert bir görüntüde seçenek Beşiktaş, Gediminas Orelik ve David McCormack’in ilgiyle farkı 5’e indirdi. Karşılık olarak, üst üste biniciyle yanıt veren Fenerbahçe Motley’nin üstünü ötüşenle verecek olan John Scottie Wilbekin ve John Scottie, önceden yeniden çift hanelere dikkat çekiyor. Devamında Jordan Usher – Matt Coleman ikilisiyle arkaya sayılar bulan Beşiktaş, farkı tek hanelere indirdi. Son uzay Carsen Edwards’tan üst üst 5 sayı bulan Fenerbahçe, ilk yarıyı önde tamamladı: 40-51

Mücadelenin ikinci yarısı Fenerbahçe’den Johnathan Motley ve Beşiktaş’tan Emir Adıgüzel’in karşılıklı basketleriyle başlarken fark çift hanelerde kalmaya devam etti. Çeyreğin ilk bölümünde yeni transfer Motley’le bahçede aktif sarı-lacivertli ekip, Carsen Edwards ve Dyshawn Pierre’den de skor katkısı katca 56-73’e geldi ve yarışmaki en yüksek fark oluştu. Oğlun kadroya gelecek şekilde Marreon Jackson’da dış yatırıma alan Fenerbahçe, karar periyodunun iyiliğini iyiliğini korudu: 59-77

Maçın final periyoduna Furkanlı’nın üst üst hazırlık hazırlıklarıyla Beşiktaş Emlakjet 15’e indirdi. Johnathan Motley ve Carsen Edwards’ın bu uzun süre sonra skor ürettiğite bir hayranları zorlanan Fenerbahçe, Okben Ulubay ve David McMormack ikilisini savunmaktaınca skor 74-83’e geldi. Edwards’ın oyun-içinle yeniden üretkenliğiyle sarılacivertli ekip, tekrardan çift hanelere dikkat çekti. Fenerbahçe, sahadan galibiyette geride kaldı: 77-95

Çeyrek Skorları:

  1. saat: 22-33
  2. zaman: 40-51
  3. saat: 59-78
  4. saat: 77-95

Basketbol gündemindeki en son susturmak için!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *