Can yolcu pazarı… Malatya’da belediye otobüsü baraj gölüne uçuyor

Kaza, Battalgazi ilçesi Karakaya Baraj Gölü’nde bulunan Atabey Feribot İskelesi’nde yaşandı. İddiaya göre, bölgeye sefer yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi şirketi MOTAŞ’a ait bir halk otobüsü içinde yolcular varken yolcuların kontrolünden geçen Karakaya Baraj Gölü’ne uçtu. Göle düştükten sonra feribota çarpan otobüste bulunan yolcuları kurtarmak için yarışıldı.

Can pazarının yaşadığı kazada çevrede bulunan havalandırma hemen feribottan otobüsün üzerine havalandırma havalandırmaları ve kırdıkları camlardan içerideki yolcuları açmaya başladı. Yaşayan bu can pazarı amatör cep telefonu kameralarına da yansırken bölgeye gelen Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma ekipleri de hemen çalışma başlattı. Otobüste yaklaşık 10 yolcu kurtarılırken, kaza sonucu yaralanan 3 kişi ise ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Olay yerine çok sayıda kurtarma ve jandarma ekibi yönlendirilirken, dalgıçlar otobüsünde başka yolcu olup olmadığını belirlemek için uzun süre çalışma yaptı.

Kazaya tanık olan yolcu, otobüsün manevrası gittikten sonra hakimiyetini kaybederek suya düştüğünü ve ardından herkesin otobüsteki yolcularını kurtarmak için büyük mücadele verilerini söyledi. Kaza sonrası bölgeye gelen Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar ile Belediye Başkanı Osman Güder’de çalışmaları yakından takip etti. Otobüsün sudan çıkarılması için çalışma başlatılırken, jandarma da kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

KAMERA KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Atabey İskelesi’nde yaşananları kazanın güvenlik kamerası kayıtları da ortaya çıktı. Görüntülerde otobüsün iskeleye doğru yanaştığı ve direksiyon sonrasında hakimiyetini kaybedip manevradan sonra suya düştüğü görülüyor.

ARAMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Su altı arama kurtarma ekipleri çalışmalarını tamamladı. Aramalarda herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılmazken, yaralı olarak kurtulan 3 sahibin ise sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *