Bursa’daki çöp ev infial yaratmıştı! İşte küçük oyunlar son hali

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa’da uygunsuz ikametgahı evden kurtarıldıktan sonra AÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Cem Muhammet A.’yı, kaldığı çocuk evini ziyaret etti. Cem Muhammet’i daha önce de ziyaret eden Rektör Özkan, “Cem Muhammet, devletimizin kanatları altında. Eğitime başladı, birlikte kaldığı evdeki arkadaşıyla devletimizin gücüyle sürdürmeye devam ediyor. Hastanemize geldiğinde 17 kiloydu. Şimdi 31 kiloya çıkmış. Sağlığı ve neşesi yerinde. Arkadaşlarla güzel bir aile ve devlet himayesini içinde muhafaza ediyor” dedi.

KİTAP İSTEDİ

Birinci sınıfta eğitim gören Cem Muhammet A.’nın kitap okumasını ve oyunu oynamayı sevdiğini anlatan Prof. Arkadaşlarla ilişkileri çok güzel. Kitap okuyor, çizgi film izliyor, arkadaşıyla futbol oynuyor. Satranç oynuyor. Hatta birlikte oynadık. Çok güzel kendini geliştiriyor. Derslerine çalışıyor. Onun hayata dönüşünde emeği geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevlileri başta olmak üzere, eve konuşma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum” diye.

Bursadaki çöp ev infial yaratmıştı İşte küçük oyunlar son hali

‘KORUYUCU AİLE OLUN’ ÇAĞRISI

Evde bulunan diğer çocuklarla da sohbet eden Prof. Devlet korumasında bireylerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını anlatan Özkan, ancak çocukların aile ortamı ortamı için koruyucu aile sisteminin yaygınlaştırılması gerektiğini belirterek, bu konuda ailelere gönüllülük görevi yaptı.

Bursadaki çöp ev infial yaratmıştı İşte küçük oyunlar son hali

Ziyarete yuva yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Halil Atik de koruyucu ailelik konusunda başvuru halinde olması gereken desteğin sağlandığını, çok sayıda çocuğun koruyucu ailelerini beklediğini belirterek, Rektör Özkan’a gösterdiği ilgi için teşekkür etti.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *