Burak Yılmaz’dan yabancı sınırıyla ilgili çarpıcı açıklama

Hollanda Eredivisie ekiplerinden Fortuna Sittard, Dünya Kupası’nda verilen ligde, kamp yapmak için Antalya’ya geldi.

Kadrosunda Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup gibi yıldızları Hollanda takımında bulunduran hazırlık maçında Adana Demirspor’u mağlup etti.

Takımın önemli yıldızlarından Burak Yılmaz basın toplantısı yapan gazetecilerle bir araya geldi. İşte yapılandırma açıklamaları;

“GALATASARAY BENİ AVRUPA ÇAPINDA BİR OYUNCU YAPTI”

“Her yerde oturmamış ve başaramamış bir Burak Yılmaz’a Şenol Güneş, güvendi ve beni Türk Futboluna kazandırdı. Galatasaray ise beni Avrupa’ya götüren bir oyuncu yaptı. Beşiktaş ve Fenerbahçe’den de ekmek yedim. Emeklerini görmezden gelmem.”

“HARİKA BİR KARİYERİM OLDU”

“Harika bir kariyerim oldu, başarının en üst noktalarını gördüm. O zamanlar şu anda aklım olsun en sonunda Beşiktaş’tan almadım diye düşünüyorum.”

“BAMBAŞKA OLABİLİRDİ”

“Kendimde gözlemlediğim bir değişim var ve bu yaşla ilgili diye düşünüyorum. Keşke senin istediğinde şimdiki kafam olması lafının doğru olduğunu düşünüyorum.

BURAK’TAN YABANCI SINIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

“Yabancı sınırlaması olmasa Galatasaray’da şu anda bir Türk futbolcu sahaya çıkmalı mı? Yabancı sınırlaması olmasın diyorsanız o zaman ‘neden genç futbolcu çıkmıyor, neden Milli Takım başarılı olamıyor’ dememeli.”

“YABANCI BAŞKAN DA OLSUN”

“Yabancı hakem söz konusu olmamalı ve yabancı sınırlarının düşürülmesi gerekiyor. Çok yabancı istemek, yabancı başkan getirmek, yabancı hoca getirmek, yabancı gazeteciler getirmek.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *